Szymon Żurkowski z zimowym transferem?! Miałby być częścią większej transakcji

Szymon Żurkowski z zimowym transferem?! Miałby być częścią większej transakcji fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Meczyki.pl

Szymon Żurkowski może w połowie trwającego sezonu przenieść się w ramach wypożyczenia z Fiorentiny do Sampdorii - poinformował Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Środkowy pomocnik zapracował sobie bardzo dobrymi występami w Górniku Zabrze na duży transfer do zespołu „Violi” za łącznie 4,5 miliona euro.

Jego zderzenia z realiami włoskiego futbolu na poziomie Serie A okazało się jednak na tyle brutalne, że Szymon Żurkowski nie odgrywał żadnej istotnej roli w drużynie Fiorentiny, co spowodowało odesłanie go aż na trzykrotne wypożyczenie do Empoli.

25-letni piłkarz robił widoczne postępy z każdym kolejnym tymczasowym pobytem w tym klubie, ale mimo to nie został przez niego wykupiony przed startem obecnych zmaganiach, ponieważ jego dotychczasowy pracodawca uznał, że dostanie wyczekiwaną szansę na to, by zaistnieć w składzie ekipy prowadzonej przez Vincenzo Italiano.

Ten nie widział jednak z różnych względów miejsca dla reprezentanta Polski w wyjściowej jedenastce i nawet w roli zmiennika. Z tego też powodu środkowy pomocnik jest mocno rozczarowany i stara się znaleźć dla siebie korzystne rozwiązanie trudnej sytuacji.

Tomasz Włodarczyk przyznał w programie „Raport z Kataru” na Meczyki.pl, że pomocną dłoń w kierunku Żurkowskiego może wyciągnąć Sampdoria, gdzie miałby trafić w ramach wypożyczenia i zarazem rozliczenia za transfer jednego z graczy klubu z Genui do „Violi”.

- Szymon może powędrować do Sampdorii, bo jeden z jej piłkarzy znajduje się na celowniku Fiorentiny. Miałby trafić w ramach rozliczenia w styczniu w formie wypożyczenia. Jeżeli tak, by się stało, to nie byłoby to najgorsze rozwiązanie, bo Sampdoria spadnie prawdopodobnie z Serie A i wiązanie się z nią na dłużej nie byłoby czymś korzystnym, ale wypożyczenie pozwoli łapać mu minuty - stwierdził dziennikarz.

25-latek zanotował tylko cztery epizodyczne występy w tym sezonie i zaliczył w nich asystę.

***

Bartosz Bereszyński blisko zimowego transferu. Rozmowy trwają!

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa zainteresowana liderem klasyfikacji strzelców?! Legia Warszawa zainteresowana liderem klasyfikacji strzelców?! „Olbrzymi postęp”. Marek Papszun zachwala nieoczywistego bohatera Ekstraklasy „Olbrzymi postęp”. Marek Papszun zachwala nieoczywistego bohatera Ekstraklasy Maciej Skorża odpowiedział na zainteresowanie polskich klubów Maciej Skorża odpowiedział na zainteresowanie polskich klubów Liverpool zainteresowany jedną z rewelacji Bundesligi. Trzeba za nią zapłacić blisko 30 milionów euro Liverpool zainteresowany jedną z rewelacji Bundesligi. Trzeba za nią zapłacić blisko 30 milionów euro Real Madryt wznowił aktywność na rynku. Hiszpański gigant może zaskoczyć transferem Real Madryt wznowił aktywność na rynku. Hiszpański gigant może zaskoczyć transferem Josué znów na ustach wszystkich. Wulgarny gest gwiazdy Legii Warszawa [WIDEO] Josué znów na ustach wszystkich. Wulgarny gest gwiazdy Legii Warszawa [WIDEO] Marek Papszun wkrótce wróci do pracy? Tak zareagował na prowokacyjne pytanie Marek Papszun wkrótce wróci do pracy? Tak zareagował na prowokacyjne pytanie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy