Szymon Żurkowski z zimowym transferem?! Miałby być częścią większej transakcji

Szymon Żurkowski z zimowym transferem?! Miałby być częścią większej transakcji fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Meczyki.pl

Szymon Żurkowski może w połowie trwającego sezonu przenieść się w ramach wypożyczenia z Fiorentiny do Sampdorii - poinformował Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Środkowy pomocnik zapracował sobie bardzo dobrymi występami w Górniku Zabrze na duży transfer do zespołu „Violi” za łącznie 4,5 miliona euro.

Jego zderzenia z realiami włoskiego futbolu na poziomie Serie A okazało się jednak na tyle brutalne, że Szymon Żurkowski nie odgrywał żadnej istotnej roli w drużynie Fiorentiny, co spowodowało odesłanie go aż na trzykrotne wypożyczenie do Empoli.

25-letni piłkarz robił widoczne postępy z każdym kolejnym tymczasowym pobytem w tym klubie, ale mimo to nie został przez niego wykupiony przed startem obecnych zmaganiach, ponieważ jego dotychczasowy pracodawca uznał, że dostanie wyczekiwaną szansę na to, by zaistnieć w składzie ekipy prowadzonej przez Vincenzo Italiano.

Ten nie widział jednak z różnych względów miejsca dla reprezentanta Polski w wyjściowej jedenastce i nawet w roli zmiennika. Z tego też powodu środkowy pomocnik jest mocno rozczarowany i stara się znaleźć dla siebie korzystne rozwiązanie trudnej sytuacji.

Tomasz Włodarczyk przyznał w programie „Raport z Kataru” na Meczyki.pl, że pomocną dłoń w kierunku Żurkowskiego może wyciągnąć Sampdoria, gdzie miałby trafić w ramach wypożyczenia i zarazem rozliczenia za transfer jednego z graczy klubu z Genui do „Violi”.

- Szymon może powędrować do Sampdorii, bo jeden z jej piłkarzy znajduje się na celowniku Fiorentiny. Miałby trafić w ramach rozliczenia w styczniu w formie wypożyczenia. Jeżeli tak, by się stało, to nie byłoby to najgorsze rozwiązanie, bo Sampdoria spadnie prawdopodobnie z Serie A i wiązanie się z nią na dłużej nie byłoby czymś korzystnym, ale wypożyczenie pozwoli łapać mu minuty - stwierdził dziennikarz.

25-latek zanotował tylko cztery epizodyczne występy w tym sezonie i zaliczył w nich asystę.

***

Bartosz Bereszyński blisko zimowego transferu. Rozmowy trwają!

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy