„Ta drużyna się zwija, zamiast rozwijać”. W tył zwrot w wykonaniu Pogoni Szczecin Jensa Gustafssona

2024-05-26 09:46:33; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
„Ta drużyna się zwija, zamiast rozwijać”. W tył zwrot w wykonaniu Pogoni Szczecin Jensa Gustafssona Fot. FotoPyK
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Mateusz Janiak [X]

Kończy się sen kibiców ze Szczecina o wielkiej Pogoni? Mateusz Janiak na portalu X wypunktował miniony sezon zespołu dowodzonego przez Jensa Gustafssona, wskazując na spory regres w stosunku do kampanii 2022/2023.

Po zajęciu przed rokiem czwartego miejsca w Ekstraklasie i wywalczeniu kwalifikacji do eliminacji Ligi Konferencji Europy fani „Portowców” mieli prawo oczekiwać więcej na dalszą przyszłość. Płonne były to nadzieje.

Zespół do fazy grupowej LKE nie awansował, trafiając po drodze na potężniejsze KAA Gent. Trudna ścieżka do finału Pucharu Polski miała zostać wynagrodzona pierwszym w historii trofeum, lecz marzeń o triumfie szczecinian pozbawiła Wisła Kraków.

Co jednak najbardziej może boleć to fakt, że przez wszystkie 34 kolejki zakończonej w sobotę Ekstraklasy Pogoń ani razu nie znajdowała się na podium. Ostatecznie zmagania zakończyła na czwartym miejscu. To rezultat uważany przez wielu ekspertów za rozczarowujący względem stawianych wymagań.

Zaobserwował to choćby Janiak, który zestawił statystyki z dwóch ostatnich edycji ligowych.

„Pogoń za Gustafssona po dwóch latach: 10 punktów mniej, 4 gole strzelone mniej, 7 straconych bramek więcej, bilans bramek gorszy o 11, wypadnięcie poza podium, brak el. pucharów. Dla mnie ta drużyna się zwija, zamiast rozwijać” – skwitował w kilku podpunktach dziennikarz współpracujący z Eleven Sports, Kanałem Sportowym i „Przeglądem Sportowym”.

Jens Gustafsson współpracuje z klubem od czerwca 2022 roku, gdy zastąpił na stanowisku Kostę Runjaicia. Umowa między stronami obowiązuje jeszcze przez 13 miesięcy.