Tagliafico gotowy na podjęcie nowego wyzwania. Wybrał już klub?!

Tagliafico gotowy na podjęcie nowego wyzwania. Wybrał już klub?! fot.
Norbert Bożejewicz
Źródło: FC Inter News

Nicolás Tagliafico odrzucił niedawno możliwość przedłużenia kontraktu z Ajaksem Amsterdam i zamierza w trakcie letniego okienka transferowego zmienić otoczenie.

Reprezentant Argentyny rozgrywa znakomity sezon w barwach holenderskiego zespołu i za sprawą znakomitej postawy prezentowanych w Eredivisie oraz Lidze Mistrzów znalazł się w kręgu zainteresowań kilku bogatszych zespołów.

Do tej pory najwięcej pisało się w mediach o możliwej przeprowadzce bocznego obrońcy do Premier League (Tottenham i Arsenal) lub LaLiga (Atlético Madryt i Real Madryt). On sam ma być jednak zdecydowany na obranie innego kierunku, ponieważ marzy mu się kontynuowanie kariery na boiskach Serie A.

- Ajax nie ustalił jeszcze ceny za Nicolása, ponieważ nie chce go sprzedawać. Zobaczymy, jak to wszystko się rozwinie. Tagliafico zawsze chciał grać we Włoszech i znajdziemy mu tam zespól, gdy nadejdzie właściwy moment - powiedział  Ricardo Schlieper, reprezentujący interesy piłkarza, o którego względy z tego kraju zabiega między innymi Inter Mediolan.

- Inter to świetna drużyna. Razem z moim współpracownikiem, Giovannim Branchinim, przywieźliśmy tam swego czasu Javiera Zanettiego. Wyobrażam sobie, że wszystkie włoskie kluby chcą zatrzymać dominację Juventusu. Inter i włoska piłka nożna zawsze były atrakcyjnym miejscem dla argentyńskich graczy - dodał agent defensora Ajaksu.

26-letni obrońca wystąpił w 39 meczach ekipy z Amsterdamu w trwających rozgrywkach i strzelił w nich pięć bramek oraz zanotował sześć asyst.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy