Taison odchodzi z Szachtara Donieck już teraz

Taison odchodzi z Szachtara Donieck już teraz fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: UOL | Globo Esporte

Taison powinien w przeciągu kilkunastu najbliższych godzin dopiąć wszystkie formalności związane z przedwczesnym rozwiązaniem umowy z Szachtarem Donieck - informują brazylijskie media.

Doświadczony skrzydłowy zapracował sobie na przestrzeni lat na wielkie uznanie wśród sympatyków ukraińskiego zespołu za sprawą odegrania ważnej roli w wywalczeniu między innymi sześciu tytułów mistrza kraju (2012/2013, 2013/2014, 2016/2017, 2017/2018, 2018/2019, 2019/2020) czy dotarcia do półfinału Ligi Europy (2015/2016) oraz 1/8 finału Ligi Mistrzów (2017/2018).

Teraz przychodzi mu jednak w dość bolesnych okolicznościach rozstać się z „Górnikami” poprzez przedwczesne rozwiązanie kontraktu, który miał formalnie obowiązywać przynajmniej do końca obecnego sezonu, ponieważ zawierał opcję przedłużenia.

Taki stan rzeczy został wywołany przez pojawienie się propozycji ze strony Internacionalu, który zapragnął ponownie nawiązać współpracę ze swoim wychowankiem.

Początkowo klub z Porto Alegre był zainteresowany pozyskaniem 33-latka na zasadzie wymiany, ale w międzyczasie Taison popadł w konflikt z trenerem Luísem Castro i został karnie zdegradowany do trenowania z zespołem U-21.

W takiej sytuacji przedstawiciele „Czerwonych” zmienili swoje podejście do całego tematu i osiągnęli ustne porozumienie z byłym reprezentantem Brazylii, które miało wejść w życie wraz z początkiem lipca.

Władze Szachtara Donieck uznały jednak, że skoro nie przedłużą umowy z doświadczonym skrzydłowym i ten nie pomoże im już w trwających rozgrywkach, to najlepszym rozwiązaniem dla nich będzie przedwczesne rozstanie z Taisonem.

Brazylijskie media uważają, że dopinane są już ostatnie formalności związane z bezgotówkową przeprowadzką 33-letniego zawodnika, który ma w przeciągu kilkunastu najbliższych godzin związać się z Internacionalem do 30 czerwca 2023 roku z gwarantowaną pulą zarobków na poziomie zaledwie około 100 tysięcy euro miesięcznie.

Ekipie z Porto Alegre zależy obecnie na szybkim uprawnieniu skrzydłowego do gry w Copa Libertadores, aby uniknąć jego rejestracji po wyznaczonym terminie, co wiązałoby się z koniecznością uiszczenia określonej w regulaminie grzywny za spóźnienie.

Taison zakończy swoją przygodę z ukraińską drużyną na 299 rozegranych meczach, w których strzelił 55 goli oraz zanotował 78 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 PSG finalizuje transfer Donnarummy. Testy medyczne PSG finalizuje transfer Donnarummy. Testy medyczne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy