Telewizja Polska już wybrała komentatora wielkiego finału Mistrzostw Świata?!

Telewizja Polska już wybrała komentatora wielkiego finału Mistrzostw Świata?! fot. Shutterstock
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Meczyki.pl

Dariusz Szpakowski zakończy niebawem swoją piękną, trwającą od 1978 roku, przygodę z Mistrzostwami Świata. Legendarny komentator pożegna się w wielkim stylu, relacjonując finał mundialu - podają Meczyki.pl. 

71-letni dziennikarz skomentował w miniony czwartek swój pierwszy mecz na Mistrzostwach Świata w Katarze, racząc nas swym charakterystycznym głosem w starciu Brazylii z Serbią.

Dariusz Szpakowski wrócił za mikrofon w wielkim stylu, dodając całemu widowisku wspaniałą, przesyconą emocjami, atmosferę. Internet nie ma wątpliwości, iż był to wyborowy występ cenionej postaci w polskim sporcie.

Legenda dziennikarstwa tym samym rozpoczęła przygodę na swoim dwunastym mundialu w karierze. Pierwszą relacje z tej imprezy przeprowadził jeszcze w 1978 roku, gdy gospodarzem turnieju była Argentyna.

Wielki powrót Szpakowskiego może cieszyć. 71-latek jeszcze niedawno zmagał się z ogromną krytyką, przez co zrobił sobie krótką przerwę i zrezygnował całkowicie z relacjonowania spotkań reprezentacji Polski podczas fazy grupowej Mistrzostw.

Jak przyznał przed turniejem reporter, turniej w Katarze będzie jego ostatnim.

Tak jak Messi czy Ronaldo jadą na mundial i nie deklarują, że to ich ostatni mundial. Ja powiem szczerze, że to jest mój ostatni mundial. Wprawdzie Carlo Ancelotti mówi o sobie, że jest za młody na pracę z reprezentacją, to ja tego nie mogę powiedzieć. Myślę, że to już taki czas i pora, żeby weszło młode pokolenie, zdolne, utalentowane, dające nam entuzjazm i wiarę w to, że poprowadzą biało-czerwonych do sukcesu - oznajmił w listopadzie na konferencji TVP.

Stacja, którą zarządza Marek Szkolnikowski, zadba o odpowiednie uhonorowanie legendy.

Dariusz Szpakowski, według informacji, do których dotarły Meczyki.pl, skomentuje finał mundialu.

„Last dance” laureata nagrody SuperWiktora odbędzie się 18 grudnia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy