Telewizja Polska już wybrała komentatora wielkiego finału Mistrzostw Świata?!

Telewizja Polska już wybrała komentatora wielkiego finału Mistrzostw Świata?! fot. Shutterstock
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Meczyki.pl

Dariusz Szpakowski zakończy niebawem swoją piękną, trwającą od 1978 roku, przygodę z Mistrzostwami Świata. Legendarny komentator pożegna się w wielkim stylu, relacjonując finał mundialu - podają Meczyki.pl. 

71-letni dziennikarz skomentował w miniony czwartek swój pierwszy mecz na Mistrzostwach Świata w Katarze, racząc nas swym charakterystycznym głosem w starciu Brazylii z Serbią.

Dariusz Szpakowski wrócił za mikrofon w wielkim stylu, dodając całemu widowisku wspaniałą, przesyconą emocjami, atmosferę. Internet nie ma wątpliwości, iż był to wyborowy występ cenionej postaci w polskim sporcie.

Legenda dziennikarstwa tym samym rozpoczęła przygodę na swoim dwunastym mundialu w karierze. Pierwszą relacje z tej imprezy przeprowadził jeszcze w 1978 roku, gdy gospodarzem turnieju była Argentyna.

Wielki powrót Szpakowskiego może cieszyć. 71-latek jeszcze niedawno zmagał się z ogromną krytyką, przez co zrobił sobie krótką przerwę i zrezygnował całkowicie z relacjonowania spotkań reprezentacji Polski podczas fazy grupowej Mistrzostw.

Jak przyznał przed turniejem reporter, turniej w Katarze będzie jego ostatnim.

Tak jak Messi czy Ronaldo jadą na mundial i nie deklarują, że to ich ostatni mundial. Ja powiem szczerze, że to jest mój ostatni mundial. Wprawdzie Carlo Ancelotti mówi o sobie, że jest za młody na pracę z reprezentacją, to ja tego nie mogę powiedzieć. Myślę, że to już taki czas i pora, żeby weszło młode pokolenie, zdolne, utalentowane, dające nam entuzjazm i wiarę w to, że poprowadzą biało-czerwonych do sukcesu - oznajmił w listopadzie na konferencji TVP.

Stacja, którą zarządza Marek Szkolnikowski, zadba o odpowiednie uhonorowanie legendy.

Dariusz Szpakowski, według informacji, do których dotarły Meczyki.pl, skomentuje finał mundialu.

„Last dance” laureata nagrody SuperWiktora odbędzie się 18 grudnia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań zatrzyma czołowego defensora? „Od tego zależy moja przyszłość” Lech Poznań zatrzyma czołowego defensora? „Od tego zależy moja przyszłość” Wisła Płock testuje byłego juniora Manchesteru United Wisła Płock testuje byłego juniora Manchesteru United Marko Dmitrović zrezygnował z gry w kadrze Serbii. Powodem... bramkarz Rakowa Częstochowa Marko Dmitrović zrezygnował z gry w kadrze Serbii. Powodem... bramkarz Rakowa Częstochowa FC Barcelona osiągnęła „pełne porozumienie” z nowym zawodnikiem. Żona piłkarza szuka mieszkania FC Barcelona osiągnęła „pełne porozumienie” z nowym zawodnikiem. Żona piłkarza szuka mieszkania Reprezentant Polski powinien trafić do Realu Sociedad? „Widziałbym go na tej pozycji” Reprezentant Polski powinien trafić do Realu Sociedad? „Widziałbym go na tej pozycji” OFICJALNIE: Marcin Kaczmarek zwolniony z Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Marcin Kaczmarek zwolniony z Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Wieczysta Kraków ma nowego trenera. Już dziś poprowadzi pierwszy trening OFICJALNIE: Wieczysta Kraków ma nowego trenera. Już dziś poprowadzi pierwszy trening

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy