Telewizja we Francji nie pokaże dwóch meczów Ligi Mistrzów. Wszystko przez... sponsora na koszulkach

Telewizja we Francji nie pokaże dwóch meczów Ligi Mistrzów. Wszystko przez... sponsora na koszulkach fot. Nicolo Campo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: L’Équipe

Spotkania z udziałem Young Boys Berno w fazie grupowej Ligi Mistrzów przeciwko Manchesterowi City, RB Lipsk i Crvenej zveździe nie będą transmitowane w beIN Sports - zauważa „L’Équipe”.

Główny nadawca elitarnych klubowych rozgrywek na Starym Kontynencie we Francji nie pokaże na swoich antenach wszystkich spotkań, któremu mu z tego tytułu przysługują.

Wszystko przez obecność w fazie grupowej Young Boys Berno, sponsorowanego przez firmę Plus 500, której reklamowanie na terenie tamtejszego kraju jest zakazane przez Dyrekcję Generalną do spraw Konkurencji, Spraw Konsumenckich i Kontroli Nadużyć Finansowych.

Z tego samego powodu nie były ostatnio pokazywane w tej stacji spotkania z udziałem Atalanty w Serie A.

W tej sytuacji grupowe pojedynki Young Boys Berno w fazie grupowej Ligi Mistrzów przeciwko Manchesterowi City, RB Lipsk i Crvenej zveździe przypadną w udziale Canal+ oraz RMC Sport, o ile uznają je za warte pokazania, ponieważ ich wspomniany zakaz nie obowiązuje.

Wynika to przede wszystkim z wydanego wyroku w 2018 roku. Wówczas na beIN Sports i M6 wpłynęła skarga o transmitowanie finału Ligi Europy pomiędzy Olympique'em Marsylia a Atlético Madryt.

Ten drugi klub był wtedy sponsorowany przez firmę Plus 500, co spotkało się z sądowym zakazem pokazywania jego logo w transmisjach sportowych we wspomnianych stacjach.

Decyzja francuskiego wymiaru sprawiedliwości nie objęła jednak swoim zasięgiem innych kanałów. Dlatego te mogą bez przeszkód pokazywać, przynajmniej na razie, mecze z udziałem Young Boys Brno, którego sponsorem jest wspomniany podmiot.

Jego logo jest także widoczne między innymi na koszulkach Legii Warszawa. Ta bierze udział w Lidze Konferencji Europy, co oznacza, że jej spotkania na terenie Francji nie będą pokazywane przez grupę M6 i także przypadną do puli Canal+ oraz RMC Sport, które podejmą decyzję o ich ewentualnym transmitowaniu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tite o krok od powrotu na ławkę trenerską. Możliwa hitowa roszada Tite o krok od powrotu na ławkę trenerską. Możliwa hitowa roszada Real Madryt wytypował następcę Carlo Ancelottiego. Wymarzona przeprowadzka latem 2024 roku Real Madryt wytypował następcę Carlo Ancelottiego. Wymarzona przeprowadzka latem 2024 roku Dalszy ciąg rewolucji. Co oznacza uchwalenie regulaminu agentów piłkarskich PZPN? Dalszy ciąg rewolucji. Co oznacza uchwalenie regulaminu agentów piłkarskich PZPN? Konrad Michalak z ładną bramką przeciwko Al-Nassr [WIDEO] Konrad Michalak z ładną bramką przeciwko Al-Nassr [WIDEO] Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17! Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy