Ten obrońca sprawił najwięcej problemów Jérémy'emu Doku

2024-05-25 11:30:43; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Ten obrońca sprawił najwięcej problemów Jérémy'emu Doku Fot. Andy Sumner / Focus Images / MB Media / PressFocus
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: SPORTbible.com

Jérémy Doku w rozmowie ze SPORTbible.com wskazał, na którego obrońcę w dotychczasowej karierze grało mu się najciężej. Belg powiedział, że na Reece'a Jamesa.

Jérémy Doku trafił do Manchesteru City w sierpniu ubiegłego roku i jest już po swoim pierwszym sezonie w Premier League. W jego trakcie spotkał wielu bardzo dobrych obrońców, na których grał także we francuskiej Ligue 1. 21-latek wskazał defensora, z której najtrudniej mu się rywalizowało.

- Grałem przeciwko wielu dobrym obrońcom. Dużo ciężej jest grać z zespołami, które grają defensywnie. Powiedziałbym, że Reece James. Myślę, że to bardzo silny obrońca i jeden z najtrudniejszych do gry, na których się napotkałem - opowiedział skrzydłowy w rozmowie ze SPORTbible.com.

Reprezentant Belgii opowiadał także o tym, jak zaczęła się jego miłość do piłki nożnej oraz o swoim rozwoju.

- Jeśli nie mogliśmy obejrzeć meczu na żywo, oglądaliśmy go w „Match of the Day”. To wtedy zakochałem się w Premier League. Cieszyłem się z szansy do oglądania zawodników na boisku, co nie było możliwe zbyt często. To także odegrało dużą rolę w tym, że zdecydowałem się na transfer do tej ligi, bo ona zawsze mnie inspirowała, rozwijałem się dzięki niej - powiedział Belg.

- Zawsze miałem aspiracje, żeby grać w Premier League. Bardzo podziwiam podejście Manchesteru City, zainteresowali mnie. Przekonały mnie już ich osiągnięcia. Też kiedy drużyna jak Manchester City jest tobą zainteresowana, po prostu miło jest słyszeć o sobie takie pozytywne rzeczy. 

- Trafiłem do Rennes, kiedy miałem 18 lat i nauczyłem się wiele przez moje trzy lata tam. Byłem także gotowy na podjęcie kolejnego wyzwania w mojej karierze, wykonanie kolejnego kroku - wspomina czas w Stade Rennais młody skrzydłowy.