The Financial Times: Katarczycy mogą przejąć angielski klub

The Financial Times: Katarczycy mogą przejąć angielski klub fot.
Mateusz Michałek
Źródło: The Financial Times I The Independent

Według „The Financial Times” istnieje możliwość przejęcia Leeds United przez kapitał z Kataru.

Chodzi o Qatar Sports Investments, do którego należy już Paris Saint-Germain. Katarczycy rozważają przejęcie Romy, ale chcą również wejść na rynek angielski i spośród klubów z tego kraju wybrali oni właśnie Leeds. Brytyjscy dziennikarze podkreślają, że ich działanie jest w pełni zaplanowane. Zaczęli oni myśleć o takim ruchu mniej więcej dwa lata temu.

Władze Leeds prowadzą obecnie rozmowy z przynajmniej sześcioma potencjalnymi inwestorami, w tym QSI. Strony na razie nie chcą jednak komentować całej sprawy.

Leeds, którego zawodnikiem jest Mateusz Klich, od wielu sezonów rywalizuje w Championship, a więc na drugim angielskim szczeblu. Prowadzona przez Marcelo Bielsę drużyna zakończyła fazę zasadniczą sezonu 2018/2019 na trzecim miejscu w tabeli. W półfinale barażów o Premier League lepsza okazała się ekipa Derby County.

Leeds jest trzykrotnym mistrzem Anglii. Na koncie ma również m.in. po jednym triumfie w Pucharze Anglii oraz Pucharze Ligi. Klub z hrabstwa West Yorkshire ostatni raz grał na najwyższym rodzimym szczeblu w sezonie 2003/2004.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy