The Times: Kusząca oferta dla Beníteza

The Times: Kusząca oferta dla Beníteza
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Times

Brytyjskie media znowu piszą o możliwych przenosinach Rafy Beníteza do Chin.

Jak donosi „The Times”, menedżer Newcastle United otrzymał konkretną propozycję od działaczy Dalian Yifang rywalizującego w Chinese Super League. Przenosząc się do Państwa Środka, Hiszpan mógłby liczyć na 12 milionów funtów rocznie (13,5 miliona euro). To dwa razy więcej niż inkasuje obecnie w Anglii.

Kontrakt Beníteza ze „Srokami” jest ważny tylko do 30 czerwca. Angielski klub zaproponował 59-latkowi jego przedłużenie, ale strony na razie nie doszły do porozumienia. Na ten moment nie wiadomo, jak zakończy się cała sprawa, a oferta od Chińczyków tylko zwiększa szanse na odejście szkoleniowca z Newcastle.

Benítez objął angielski zespół w 2016 roku. Ze „Srokami” awansował do Premier League, a w dwóch ostatnich sezonach zajmowały one dziesiąte i trzynaste miejsce w tabeli najwyższego szczebla.


Drużyna z miasta Dalian zakończyła sezon 2018 na jedenastym miejscu w tabeli Chinese Super League. Po 13 kolejkach rozgrywek 2019 plasuje się na tej samej lokacie. Zawodnikami chińskiej ekipy są m.in. Marek Hamšík oraz Yannick Ferreira Carrasco.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ekstraklasa: Składy na Cracovia - Warta Poznań Ekstraklasa: Składy na Cracovia - Warta Poznań Ekstraklasa: Składy na Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk. Jest debiutant Ekstraklasa: Składy na Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk. Jest debiutant Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko Biała. Znamy składy na mecz Ekstraklasy Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko Biała. Znamy składy na mecz Ekstraklasy Ekstraklasa: Składy na Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa Ekstraklasa: Składy na Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa Wisła Kraków kończy sezon meczem z Piastem Gliwice: Znamy składy Wisła Kraków kończy sezon meczem z Piastem Gliwice: Znamy składy Ekstraklasa: Składy na Śląsk Wrocław - Stal Mielec Ekstraklasa: Składy na Śląsk Wrocław - Stal Mielec Lech Poznań - Górnik Zabrze: Znamy składy Lech Poznań - Górnik Zabrze: Znamy składy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy