Theodor Gebre Selassie wraca do Slovana Liberec [OFICJALNIE]

Theodor Gebre Selassie wraca do Slovana Liberec [OFICJALNIE] fot. Slovan Liberec
Michał Niklas
Michał Niklas
Źródło: Instagram | Slovan Liberec

34-letni Theodor Gebre Selassie, po spadku z Werderem Brema do 2. Bundesligi postanowił wrócić do Slovana Liberec.

Theodor Gebre Selassie swoje przejście do Slovana ogłosił w oryginalny sposób. Na oficjalnym koncie ekipy mistrzów Czech z 2012 roku na Instagramie ukazał się filmik, za pomocą którego powrót prawego obrońcy został podany do wiadomości. 54-krotny reprezentant Czech wciela się w nim w Księcia Bel-Air, bohatera kultowego sitcomu z lat 90.

- Cieszę się, że do tego doszło. Dla mnie powrót do Slovana jest idealnym zatoczeniem pełnego koła. Właśnie tak to sobie wymarzyłem przed laty. Nie dołączyłem tu na chwilę, chcę grać jak najdłużej - stwierdził Gebre Selassie.

Kontrakt ze Slovanem Libercem jest ważny jedynie przez rok, potem klub i zawodnik chcą zobaczyć, czy Gebre Selassie stać jeszcze na grę na najwyższym poziomie przez kolejny rok, czy też podejmie on pracę jako trener lub w zarządzie klubu. Tak ogłosił Slovan.

Theodor Gebre Selassie grał na chwałę zespołu z Liberca w latach 2008 - 2012. W 2012 roku został mistrzem Czech. Po Mistrzostwach Europy prawy obrońca przeniósł się do Werderu Brema. W ciągu dziewięciu lat gry dla Werderu nie zdobył żadnego trofeum i został zdegradowany do 2. Bundesligi w swoim ostatnim sezonie. Jednak dzięki swojej pasji na boisku i przyjaznej postawie poza boiskiem był ulubieńcem trybun, a dziś wielu kibiców uważa go za klubową legendę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy