Thiago Motta debiutuje jako trener Genoi. Od razu zapisał się w historii

Thiago Motta debiutuje jako trener Genoi. Od razu zapisał się w historii
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: FI | Transfery.info

Thiago Motta zadebiutował na ławce trenerskiej Genoi i z miejsca zapisał się na kartach historii włoskiej Serie A. Wszyscy wprowadzeni przez niego zawodnicy wpisali się na listę strzelców

Po burzliwym początku sezonu Genoa zdecydowała się poszukać rozwiązania problemów w zmianie trenera. Postawiono na doskonale znanego w Genui Thiago Mottę. Brazylijczyk z włoskim paszportem występował tam niegdyś jako piłkarz i to tam otrzymał przepustkę do świata wielkiej piłki. Teraz klub dał mu szansę do spróbowania się w roli trenera i pierwszy egzamin Motta zdał wręcz celująco.

Początki co prawda nie były łatwe, bowiem to Brescia wyszła na prowadzenie w pierwszej połowie za sprawą Tonaliego. Motta i jego Genoa nie złożyli jednak broni. W przerwie meczu Kevin Agudelo zastąpił na boisku Ivana Radovanovicia, następnie Goran Pandev wszedł za Lukasa Leragera, a Sinana Gümüşa zastąpił Christian Kouamé. Bardzo szybko okazało się, że zmiany były strzałem w dziesiątkę.

Chwilę po wejściu tego ostatniego, bramkę zdobył Agudelo. Dziewięć minut później na prowadzenie Genoę wyprowadził Kouamé, a dosłownie kilka chwil trzeba było czekać na dopełnienie dzieła zniszczenia w wykonaniu Pandeva. Genoa wygrała 3:1, dzięki czemu opuściła strefę spadkową, przynajmniej na moment. Niezależnie od pozycji w tabeli na koniec kolejki, jest to dla genueńczyków istotne przełamanie. Dla Motty dodatkowym powodem do dumy może być zaś przejście do historii Serie A.

Wcześniej nikomu nie udało się dokonać tak trafionych zmian. Motta wykazał się doskonałą oceną sytuacji i choć można powiedzieć, że z pewnością sprzyjało mu szczęście, bardzo dobrze wyczuł możliwości swoich graczy. Wpisanie się na listę strzelców wszystkich wprowadzonych na boisko w trakcie meczu graczy nie należy do codziennych sytuacji, o czym świadczy choćby to, że wcześniej nie udało się tego dokonać żadnemu trenerowi w Serie A.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Juventus chce polskiego bramkarza. Letni transfer na horyzoncie Juventus chce polskiego bramkarza. Letni transfer na horyzoncie Zbigniew Boniek zachwycony kadrowiczem. „Ani Jan Bednarek, ani Jakub Kiwior tego nie mają” Zbigniew Boniek zachwycony kadrowiczem. „Ani Jan Bednarek, ani Jakub Kiwior tego nie mają” Real Madryt zaskoczony decyzją Brahima Diaza. Klub i piłkarz mają odmienny plan na przyszłość Real Madryt zaskoczony decyzją Brahima Diaza. Klub i piłkarz mają odmienny plan na przyszłość Piotr Zieliński przekonany. Przyszłość Polaka się wyjaśnia Piotr Zieliński przekonany. Przyszłość Polaka się wyjaśnia Zinédine Zidane z niespodziewanym kierunkiem powrotu na ławkę trenerską? „Jest na krótkiej liście” Zinédine Zidane z niespodziewanym kierunkiem powrotu na ławkę trenerską? „Jest na krótkiej liście” Roberto Firmino z niespodziewaną kierunkiem transferu? Musiałby opuścić Premier League Roberto Firmino z niespodziewaną kierunkiem transferu? Musiałby opuścić Premier League Real Madryt: To on zastąpi Carlo Ancelottiego? „Jest na pole position” Real Madryt: To on zastąpi Carlo Ancelottiego? „Jest na pole position”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy