Thiago Silva na dłużej w Chelsea?!

Thiago Silva na dłużej w Chelsea?! fot. Chelsea FC
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sky Sports | BT Sport

Kiedy Chelsea latem szukała nowego defensora, niewielu ekspertów spodziewało się sięgnięcia po wiekowego Thiago Silvę. Tymczasem Brazylijczyk w ostatnim czasie prezentuje się na tyle dobrze, że powoli rodzi się w głowach władz klubu pomysł przedłużenia umowy z piłkarzem - donosi stacja „Sky Sports”.

Środkowy defensor przez osiem lat bronił barw Paris Saint-Germain, w którym urósł do miana klubowej legendy. Sens tego stwierdzenia w pełni oddaje fakt, że może się on pochwalić mianem czwartego piłkarza w historii paryżan z największą liczbą występów.

Podczas 315 spotkań Brazylijczyk sięgnął po 25 trofeów (sic!), a niewiele brakowało, aby fantastycznym zwieńczeniem jego kariery na Parc des Princes był triumf w Lidze Mistrzów. Wszak ekipa z Francji dotarła do finału.

Tuż po przegranej konfrontacji z Bayernem Monachium z Thiago Silvą skontaktował się Leonardo, namawiając go do pozostania w PSG, ale wtedy gracz wyznał, że podjął już decyzję o odejściu. Na biurku miał propozycje z Olympique’u Lyon oraz Chelsea, a finalnie skończył w tej drugiej drużynie.

Wejście do „The Blues” zawodnik z Kraju Kawy miał niełatwe. Przytrafiały mu się bowiem trudne do wytłumaczenia błędy i wydawało się, że decyzja o postawieniu na niego była błędna. Dziś nikt już o tym nie mówi, gdyż 36-latek zwyczajnie imponuje formą.

Dotychczasowy dorobek 93-krotnego reprezentanta „Canarinhos” w zespole ze Stamford Bridge to 9 występów i jedno trafienie. Niewykluczone, że swoją przygodę z londyńczykami będzie on kontynuował także w przyszłym sezonie.

Jak informuje stacja „Sky Sports”, władze Chelsea są gotowe przedłużyć współpracę z Silvą, którego umowa wygasa w czerwcu 2021 roku. W porozumieniu znalazła się jednak opcja na następne 12 miesięcy.

Zgodnie z doniesieniami powyższego źródła, Frank Lampard uznaje Brazylijczyka za absolutnie kluczowe piłkarza i byłby ukontentowany, gdyby mógł korzystać z jego usług również w kampanii 2021/2022.

Tymczasem laurkę 36-latkowi wystawił Joe Cole, ex-zawodnik „The Blues”.

– Uważam, że po Van Dijku Silva jest najlepszym obrońcą w całej Premier League. To stoper klasy światowej, który wygląda niczym Rolls-Royce – oznajmił Anglik.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy