Thiago Silva o planach na przyszłość. „Moim celem jest gra do 40. roku życia”

Thiago Silva o planach na przyszłość. „Moim celem jest gra do 40. roku życia” fot. Chelsea FC
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Chelsea

Thiago Silva podzielił się w rozmowie z klubowymi mediami Chelsea swoimi planami na przyszłość. Te są związane z grą na profesjonalnym poziomie do 40. roku życia.

Doświadczony obrońca może pochwalić się posiadaniem w piłkarskim CV takich klubów, jak AC Milan, Paris Saint-Germain i teraz Chelsea.

Do tego ostatniego zespołu trafił przed dwoma sezonami w wieku prawie 36 lat. Z tego też powodu nie brakowało w mediach głosów, że jest on już zbyt wiekowym zawodnikiem, aby dać odpowiednią jakość „The Blues”.

Tymczasem Thiago Silva jest nie tylko ważną osobistością w szatni ekipy ze Stamford Bridge, ale także odgrywa w niej jedną z pierwszoplanowych ról na angielskich oraz europejskich boiskach. Ponadto jest wciąż etatowym reprezentantem Brazylii i razem z kadrą szykuje się do wzięcia udziału w mundialu w Katarze.

Z tego też powodu i przy okazji świętowania na zgrupowaniu 38. urodzin podzielił się nieco wcześniej w klubowych mediach swoimi przemyśleniami na temat dalszych losów oraz wyraził na nadzieję, że uda mu się utrzymać na wysokim poziomie przynajmniej przez jeszcze dwa kolejne lata.

- To dla mnie bardzo ważne, że mogę grać na tym poziomie w tym wieku, ale nie jest o to łatwo, zwłaszcza w Premier League. Kiedy kończę trening, wracam do domu, to zastanawiam się, w jaki sposób mogę naprawić swój organizm na kolejny dzień. Intensywność jest wysoka od pierwszej do ostatniej minuty, więc musisz być gotowy przez cały czas. Mogę mieć 38 lat, ale myślę, że w jak największym stopniu pomagam zespołowi - przyznał środkowy obrońca.

- Jest wiele rzeczy, które mi pomagają, a piłkarze są teraz bardziej profesjonalni niż kiedyś. Dzisiaj jesteśmy atletami. Aspekt moralny również jest bardzo ważny. Wiesz, że musisz mieć spokojną głowę, ponieważ jeśli będziesz robił inne rzeczy poza boiskiem, będziesz zmęczony. Taka jest moja opinia - kontynuował Thiago Silva.

- Często rozmawiałem ze Zlatanem, a ostatnio kontaktujemy się jeszcze częściej, ponieważ Chelsea zagra z Milanem w Lidze Mistrzów. Moim celem jest gra do 40. roku życia. Nie wiem, czy do tego czasu zostanę na tym poziomie. To zależy od tego, co wydarzy się w tym sezonie i podczas Mistrzostw Świata. Nie bez znaczenia jest także moja sytuacja kontraktowa, ale tak jak mówiłem wcześniej, moim celem jest gra do 40. roku życia - zakończył Brazylijczyk związany z Chelsea do końca obecnego sezonu.

38-latek wystąpił w siedmiu z ośmiu rozegranych do tej pory meczów i zaliczył w nich asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy