Thibaut Courtois rozpoczął treningi z resztą bramkarzy. Belg coraz bliżej powrotu między słupki Realu Madryt

Thibaut Courtois rozpoczął treningi z resztą bramkarzy. Belg coraz bliżej powrotu między słupki Realu Madryt fot. motorsports Photographer / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AS

Luis Llopis, trener bramkarzy Realu Madryt, kontynuuje ćwiczenia z Thibautem Courtois na pokładzie. Belg wykonał w ten sposób następny krok w kierunku powrotu do gry - informuje „AS”.

Po pięciu latach znakomitych występów między słupkami „Los Blancos”, podczas których przez problemy zdrowotne golkiper opuścił zaledwie piętnaście spotkań, tym razem jeszcze przed pierwszą kolejką ligową musiał się on obejść smakiem.

W trakcie jednego z treningów reprezentant Belgii zerwał więzadło krzyżowe, co wiązało się z koniecznością przeprowadzenia operacji.

Po zakończeniu zabiegu lekarze wstępnie zaplanowali jego powrót do gry na maj 2024 roku. Rehabilitacja idzie lepiej, niż przewidywano.

Do tego stopnia, że zawodnik już 21 lutego był w stanie odbyć częściowy trening wraz z resztą zespołu. To wówczas świat obiegły obrazki piłkarza wykonującego z kolegami podania po ziemi.

Gdy przyszła kolej na ostatnie ćwiczenia przed spotkaniem z Sevillą, doszło do tego, na co wszyscy czekali, z Courtois na czele. Wówczas dołączył on do reszty golkiperów i rozpoczął z nimi ćwiczenia stricte bramkarskie.

Jest to następny, wręcz milowy krok w kierunku zakończenia etapu powrotu do pełni sił i pierwszego występu.

„AS” informuje, że ten moment może nastąpić już w marcu, lecz z pewnością bliżej końca aniżeli początku miesiąca.

Według dziennika wraz z „zielonym światłem” na grę to od Carlo Ancelottiego będzie zależeć, kiedy dwukrotny mistrz Anglii otrzyma szansę.

Do tej pory 31-latek rozegrał 230 spotkań oraz zachował 91 czystych kont. Z nim w składzie Real Madryt zdobył dwa mistrzostwa Hiszpanii, puchar Ligi Mistrzów, dwa Superpuchary Hiszpanii, klubowe mistrzostwo świata, Puchar Hiszpanii oraz Superpuchar Europy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Sentymentalny „transfer” Lecha Poznań wykluczony. „Nie było żadnych takich rozmów” Sentymentalny „transfer” Lecha Poznań wykluczony. „Nie było żadnych takich rozmów” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy