Thierry Henry z zaskakującą propozycją powrotu na ławkę trenerską

Thierry Henry z zaskakującą propozycją powrotu na ławkę trenerską fot. Jose Breton- Pics Action / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Le Figaro

Thierry Henry mógł zostać selekcjonerem reprezentacji Francji kobiet, ale grzecznie podziękował i odmówił - informuje „Le Figaro”.

Reprezentacja Francji kobiet pozostaje bez selekcjonera od poprzedniego czwartku po tym, jak z posadą pożegnała się Corinne Deacon. Teraz dogłębnie badany jest rynek w celu znalezienia następcy.

Do tej pory media łączyły z tą rolą między Hervé Renarda. Odpowiadający za wyniki Arabii Saudyjskiej trener szuka nowego wyzwanie i to pomimo kontraktu z Arabią Saudyjską. Na razie jednak nie nastąpił w tej sprawie żaden przełom i nie wiadomo, na ile poważnie traktowana jest kandydatura 54-latka.

Okazuje się natomiast, że specjalnie zwołana w tej sprawie komisja zaoferowała niedawno, by schedę po Deaconu przejął Thierry Henry.

Były znakomity gracz między innymi FC Barcelony i Arsenalu był zaszczycony. Ostatecznie jednak grzecznie podziękował władzom związku za pamięć i pomysł, ale odmówił.

Na razie nie wiadomo zatem, komu przypadnie ta zaszczytna rola.

Dla Henry'ego natomiast mogło być to pierwsze wyzwanie trenerskie w charakterze selekcjonera. Wcześniej prowadził on AS Monaco oraz CF Montréal, a do niedawna był jednym z asystentów Roberto Martíneza w reprezentacji Belgii.

Drużyna narodowa Francji kobiet przygotowuje się do mundialu, który latem będzie rozgrywany w Australii i Nowej Zelandii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Victor Osimhen priorytetem transferowym giganta. Sporą rolę może odegrać stary znajomy piłkarza Victor Osimhen priorytetem transferowym giganta. Sporą rolę może odegrać stary znajomy piłkarza Klub Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdżą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Klub Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdżą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy