Thomas Müller chce transferu już zimą!

Thomas Müller chce transferu już zimą! fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sport Bild

„Sport Bild” pisze, że Thomas Müller będzie dążył do odejścia z Bayernu już zimą.

Informacje na temat tego, iż napastnik myśli o transferze, pojawiły się już wczoraj. Chodziło jednak bardziej o zmianę klubowych barw po zakończeniu sezonu. Jak informuje Christian Falk ze „Sport Bilda”, sprawa jest jednak bardziej poważna i Müller chce odejść z monachijskiego klubu zimą. Zawodnik zamierza uzyskać zgodę na taki ruch od władz Bayernu.

Umowa 30-latka z mistrzem Niemiec jest ważna do 30 czerwca 2021 roku. Do pewnego momentu piłkarz nie brał pod uwagę tego, że może jej nie wypełnić. Jego podejście zmieniło się jednak wraz z coraz rzadszymi występami w wyjściowym składzie Bayernu. Pięć ostatnich spotkań atakujący zaczął na ławce rezerwowych. Do Müllera doszło to, że sytuacja raczej nie ulegnie zmianie i będzie dla Niko Kovača tylko opcją rezerwową. Jest to dla niego nie do zaakceptowania.

Dokąd może odejść mistrz świata z 2014 roku? Na razie nie wiadomo. Latem zainteresowanie jego osobą wykazywał Inter. W przeszłości łączono go m.in. z klubami z Anglii: Arsenalem, Chelsea czy Liverpoolem.

Niemiec ma na koncie 495 występów w koszulce Bayernu. Strzelił w nich 186 goli i zanotował 171 asyst.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy