Thomas Müller pobił rekord. Przeszedł do historii Bayernu Monachium

Thomas Müller pobił rekord. Przeszedł do historii Bayernu Monachium fot. katatonia82 / Shutterstock.com
Źródło: Bayern Monachium

W sobotnie popołudnie Bayern Monachium wygrał na własnym stadionie z Borussią Mönchengladbach. Dla występującego od pierwszej minuty Thomasa Müllera było to zwycięstwo numer 500 w barwach klubu z Bawarii. To pierwszy zawodnik, któremu udało się tego dokonać w XXI wieku.

Od 35. minuty gospodarze musieli odrabiać straty. Wówczas obrońca „Źrebaków”, Nico Elvedi, zapędził się pod pole karne rywala i precyzyjnym uderzeniem pokonał Manuela Neuera.

Wyrównać udało się jeszcze przed przerwą. Gola na 1:1 strzelił Aleksandar Pavlović. Asystował mu Thomas Müller.

Kolejne trafienie dla Bayernu Monachium zdobył Harry Kane. Były gracz Tottenhamu wykorzystał niepewne piąstkowanie bramkarza drużyny gości, Moritza Nicolasa.

Wynik meczu w 86. minucie ustalił Matthijs de Ligt.

Mistrz Niemiec odniósł szesnaste zwycięstwo w tym sezonie Bundesligi. „Die Roten” zbliżyli się na dwa oczka do liderującego Bayeru Leverkusen.

Wygrana nad Borussią Mönchengladbach okazała się wyjątkowa dla Thomasa Müllera. Było to dla niego bowiem pięćsetne zwycięstwo dla klubu, którego barw broni nieprzerwanie od 2000 roku.

Tym samym 34-latek stał się pierwszym zawodnikiem Bayernu w XXI wieku, który tego dokonał.

Przez kilkanaście lat gry w pierwszej drużynie monachijczyków Thomas Müller uczciwie zapracował sobie na pomnik. Ma na swoim koncie aż 690 występów, które uzupełnia o 237 bramek i 264 asysty.