Thomas Müller szczerze o odejściu Flicka: Nie musi nam podawać powodu

Thomas Müller szczerze o odejściu Flicka: Nie musi nam podawać powodu fot. Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja
Źródło: Sky

Hansi Flick poinformował dziś o tym, że po zakończeniu sezonu chce opuścić Bayern Monachium. Thomas Müller szczerze skomentował tę decyzję 56-latka.

Müller wiele zawdzięcza Flickowi. Pod jego wodzą sięgnął po drugą w swojej piłkarskiej karierze potrójną koronę i w ciągu półtorarocznej kadencji niemieckiego trenera wygrał wszystko, co było do wygrania.

Jednak 31-letni piłkarz miał też świetny czas indywidualnie. Jego współpraca z Lewandowskim rozkwitła, a sam Müller stał się maszyną do asystowania. W tym sezonie zaliczył już 20 asyst we wszystkich rozgrywkach. Flick wiedział, jak najlepiej wykorzystać wszystkie atuty byłego (na ten moment) reprezentanta Niemiec.

Po dzisiejszym niezwykle wyrównanym starciu przeciwko Wolfsburgowi, ostatecznie wygranym 3-2 przez Bayern, Thomas Müller skomentował decyzję Flicka o opuszczeniu ekipy mistrzów Niemiec.

- Trener ogłosił nam, że prawdopodobnie odejdzie po tym sezonie. Zostawił wiele energii w intensywnym półtorarocznym czasie. Aby być trenerem Bayernu, trzeba mieć grubą skórę. Dużo się od ciebie wymaga i zawsze musisz stać po stronie swojego zespołu. Trener Flick nie wyjaśnił nam swojej decyzji i nie usprawiedliwiał tego, ale też nie musi tego robić - skwitował 31-latek.

Bayern jest o krok od tego, żeby pożegnać Hansiego Flicka kolejnym mistrzostwem Niemiec. Po wygranej nad Wolfsburgiem przewaga Bawarczyków nad drugim w tabeli RB Lipsk wzrosła do siedmiu punktów.

MICHAŁ NIKLAS

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy