Thomas Partey w Premier League?!

Thomas Partey w Premier League?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Telegraph | AS

Media z Wysp Brytyjskich przekonują, że Thomas Partey może latem odejść z Atlético Madryt. Jego angażem mocno zainteresowany jest bowiem Arsenal.

Kiedy przed rokiem Ghańczyk narzekał na brak regularnych występów w zespole ze stolicy Hiszpanii, wydawało się, że zakotwiczy on w Manchesterze City lub Interze Mediolan. Ostatecznie z Wanda Metropolitano odszedł Rodri, a 26-latek bardzo na tym skorzystał.

Dość powiedzieć, że brał on udział we wszystkich możliwych do rozegraniach spotkaniach swojej drużyny (pominął tylko trzy z powodu kontuzji oraz zawieszenia za kartki). Tym samym Diego Simeone uważa go za absolutnie kluczowego gracza i nie wyobraża sobie bez niego środka pola.

Thomas Partey szczególnie dał popis swojej gry we wczorajszym meczu na Anfield z Liverpoolem. Wykazał się on dużą lekkością, decydując się raz za razem na próby dryblingu. Defensywny pomocnik pokazywał także, że nie ma problemów z grą do przodu. To przykuło wzrok Mikela Artety.

Jak bowiem informuje „The Telegraph”, podczas najbliższego okna transferowego hiszpański menedżer chce znacząco wzmocnić drużynę, a jednym z jego wybrańców jest właśnie 26-krotny reprezentant Ghany, w którego umowie widnieje klauzula wykupu o wartości 50 milionów euro. Biorąc pod uwagę klasę zawodnika, z pewnością nie jest to wygórowana kwota.

„AS” z kolei dodaje, że w rzeczywistości Thomas Partey ma do podjęcia ważną decyzję. Otrzymywał już ofertę przedłużenia umowy z „Los Rojiblancos”, jednak wciąż jej nie zaakceptował. Tymczasem jego angażu myśli Arsenal, a jak pamiętamy z wypowiedzi ojca Ghańczyka, celem zawodnika jest gra w Anglii.

26-latek w bieżącej kampanii rozegrał 35 spotkań, strzelił dwa gole i zanotował asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Alex Teixeira coraz bliżej nowego klubu i... zmiany reprezentacji?! Alex Teixeira coraz bliżej nowego klubu i... zmiany reprezentacji?! Maciej Bartoszek po meczu Korony Kielce: Niektórzy zawodnicy powinni zastanowić się, czy chcą dalej uprawiać ten sport Maciej Bartoszek po meczu Korony Kielce: Niektórzy zawodnicy powinni zastanowić się, czy chcą dalej uprawiać ten sport Kluczowe miesiące dla przyszłości Pogby. Nowy kontrakt w Manchesterze United albo transfer Kluczowe miesiące dla przyszłości Pogby. Nowy kontrakt w Manchesterze United albo transfer Trzęsienie ziemi w Schalke. Zwolniono trenera, dyrektora sportowego i kierownika drużyny Trzęsienie ziemi w Schalke. Zwolniono trenera, dyrektora sportowego i kierownika drużyny OFICJALNIE: Aktualny mistrz Chin zaprzestał działalności ze skutkiem natychmiastowym OFICJALNIE: Aktualny mistrz Chin zaprzestał działalności ze skutkiem natychmiastowym Ciekawy zapis w kontrakcie Cavaniego. Urugwajczyk otrzyma dwa miliony euro, jeśli… Manchester United się go pozbędzie Ciekawy zapis w kontrakcie Cavaniego. Urugwajczyk otrzyma dwa miliony euro, jeśli… Manchester United się go pozbędzie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy