Thomas Tuchel szuka wymówki? „W Anglii jest świetna zasada”
2024-02-10 22:35:36; Aktualizacja: 1 rok temu
Trener Thomas Tuchel po porażce Bayernu Monachium z Bayerem Leverkusen wypowiedział się w kontekście Josipa Stanišicia. Niemiec poparł zasadę dotyczącą wypożyczeń w Anglii.
Wynik przegranego przez Bayern Monachium meczu z Bayerem Leverkusen otworzył Josip Stanišić - piłkarz wypożyczony z urzędującego mistrza Niemiec. Na konferencji odniósł się do tego szkoleniowiec Thomas Tuchel i powołał się na zasadę z angielskiego futbolu.
- W Anglii jest świetna zasada, że kiedy wypożyczy się zawodnika do innego klubu, on nie może zagrać przeciwko tobie. Dla mnie ma to sens. Niestety ta zasada nie funkcjonuje w Niemczech - powiedział.
Tuchel jako menedżer Chelsea, znanej przecież z wypożyczania zawodników, zetknął się z tym przepisem w codziennym funkcjonowaniu. Popularne
Zasada ta jednak budzi wiele kontrowersji, gdyż zawodnicy wypożyczani w swoich klubach często pełnią ważne role. Nie mogą jednak zagrać w meczach z konkretną drużyną, co rodzi pewne niesprawiedliwości. Z jednej strony przepis osłabia ekipę na konkretnego rywala, a z drugiej jest ułatwieniem dla drużyny, która zawodnika wypożycza innemu klubowi.
Bayern Monachium po porażce z Bayerem Leverkusen powiększył swoją stratę do liderujących „Aptekarzy”. Ekipa z Bawarii ma 50 punktów, natomiast podopieczni Xabiego Alonso o pięć więcej.











![Problemów Xabiego Alonso ciąg dalszy. Następna kontuzja w Realu Madryt [OFICJALNIE]](img/photos/106761/170x113/aurelien-tchouameni.jpg)




![Daniele De Rossi wraca na ławkę trenerską. Objął klub, do którego przymierzano Edwarda Iordănescu [OFICJALNIE]](img/photos/112385/170x113/daniele-de-rossi.jpg)


![Problemów Xabiego Alonso ciąg dalszy. Następna kontuzja w Realu Madryt [OFICJALNIE]](img/photos/106761/90x60/aurelien-tchouameni.jpg)




![Daniele De Rossi wraca na ławkę trenerską. Objął klub, do którego przymierzano Edwarda Iordănescu [OFICJALNIE]](img/photos/112385/90x60/daniele-de-rossi.jpg)



