2024-08-28 22:58:11; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
To będzie absolutny debiutant! Sensacja w Lidze Mistrzów, Adam Buksa wyeliminowany [WIDEO] Fot. Canal+ Sport
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

Slovan Bratysława sprawił niespodziankę i melduje się w fazie ligowej Ligi Mistrzów. Mistrzowie Słowacji pokonali u siebie faworyzowane FC Midtjylland z Adamem Buksą w stosunku 3-2. Stołeczna drużyna to absolutny debiutant na tym etapie elitarnych rozgrywek.

W środę rozgrywano ostatnie spotkania w ramach ostatniej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. W Bratysławie miejscowy Slovan podejmował FC Midtjylland. Pierwsza potyczka tych ekip zakończyła się remisem 1-1, a zatem promocja do fazy ligowej pozostawała sprawą otwartą.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie w 33. minucie za sprawą Marko Tolicia.

To mocno podrażniło Duńczyków, bo ci odpowiedzieli jeszcze przed przerwą. Pierwszy cios wyprowadził Aral Simsir, natomiast po zmianie stron na prowadzenie swoich kolegów wyprowadził Franoulino.

Choć wydawało się, że to faworyt przejdzie dalej, to gospodarze mieli na ten temat inne zdanie. W 82. minucie stan rywalizacji wyrównał Marko Tolić, a kilka chwil później dzieło zniszczenia dokończył Tigran Barseghian.

Slovan Bratysława wygrywa zatem 3-2 i melduje się w fazie ligowej Ligi Mistrzów. To dla tego klubu pierwsza taka sytuacja w historii. Słowacy wracają tym samym do elitarnych rozgrywek po wieloletniej przerwie. Ostatnim zespołem z tego kraju, który wywalczył kwalifikacje, była MŠK Žilina. Sytuacja miała miejsce w sezonie 2010/2011.

Całe spotkanie rozegrał w stolicy naszych południowych sąsiadów Adam Buksa. Polak nie odznaczył się jednak niczym szczególnym poza żółtą kartką.