2024-09-22 19:22:50; Aktualizacja: 5 dni temu
To bohater Lecha Poznań. Najpierw zmarnował fantastyczną okazję, a później dał cenne zwycięstwo [WIDEO] Fot. Pawel Jaskolka / PressFocus
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

Lech Poznań mierzył się w niedzielne popołudnie ze Śląskiem Wrocław. Choć długo nie był w stanie znaleźć sposobu na rywala, to ostatecznie wygrał spotkanie 1-0. Bohaterem był Filip Szymczak, autor jedynego gola. Dla młodzieżowego reprezentanta kraju to drugie trafienie w tym sezonie.

Lech Poznań to lider Ekstraklasy, który w niedzielne popołudnie rozgrywał swoje spotkanie w ramach dziewiątej kolejki Ekstraklasy. Tym razem po drugiej stronie stanął wicemistrz kraju, Śląsk Wrocław.

Piłkarze Nielsa Frederiksena od samego początku mają kontrole nad tą rywalizacją, a co za tym idzie, stwarzają sobie okazje do strzelenia bramki. Przed jedną z nich stanął w pierwszej części spotkania Filip Szymczak.

Jeden z jego kolegów uderzył w słupek, a piłka trafiła pod nogi wychowanka "Kolejorza". Pojawiła się zatem idealna okazja na uderzenia, ale mimo to 22-latek zaczął przyjmować piłkę. W jego zamiarach połapali się rywale, udaremniając próbę otwarcia wyniku.

To, co nie udało się w pierwszej połowie, Szymczak zrobił po zmianie stron. W 68. minucie napastnik zapakował piłkę do siatki. Piłkarz Lecha dostał podanie od Aliego Gholizadeha, odwrócił się w polu karnym i wprowadził Bułgarską w ekstazę.

Dla niego to drugie trafienie w tym sezonie Ekstraklasy.

Dzięki temu Lech Poznań wygrywa swój mecz i w tym momencie przewodzi tabeli rozgrywek. W dziewięciu kolejkach udało się zgromadzić na swoim koncie 22 punkty. Następne wyzwanie to Resovia Rzeszów w Pucharze Polski.