To faworyt do objęcia Bayeru Leverkusen. „Pole position”
2025-09-07 21:28:44; Aktualizacja: 2 miesiące temu
Bayer Leverkusen szuka trenera po zwolnieniu Erika ten Haga. Faworytem do zajęcia miejsca Holendra jest Kasper Hjulmand, były selekcjoner reprezentacji Danii - przekazali Patrick Berger i Florian Plettenberg ze Sky.
Erik ten Hag został zwolniony z Bayeru Leverkusen po zaledwie trzech miesiącach i dwóch ligowych spotkaniach. Jak ujawnił „Bild”, były szkoleniowiec Ajaksu Amsterdam i Manchesteru United miał fatalne relacje z resztą klubu, co można było dostrzec nawet w pożegnalnym komunikacie zespołu, w którym nie było ani słowa podziękowania, ani standardowego życzenia wszystkiego, co najlepsze w przyszłości.
***
Dlatego Erik ten Hag został zwolniony z Bayeru Leverkusen. To była katastrofa...Popularne
***
Wśród kandydatów do zastąpienia holenderskiego trenera wymieniano kilka nazwisk, w tym Xaviego czy Thiago Mottę. O ile wszystko pójdzie zgodnie z planem, to żaden z nich a Kasper Hjulmand będzie nowym opiekunem klubu z Leverkusen.
Rozmowy pomiędzy Bayerem a 53-letnim szkoleniowcem są na zaawansowanym etapie - poinformował Florian Plettenberg. Patrick Berger pisze o „pole position” Duńczyka.
Hjulmand w przeszłości trenował ojczyste Nordsjælland oraz 1.FSV Mainz 05. Ostatnio odpowiadał za wyniki reprezentacji Danii, którą na przestrzeni lat 2020-2024 poprowadził w 54 spotkaniach. Na średnią 1,93 punktu na mecz złożyły się 32 zwycięstwa, osiem remisów i 14 porażek.
Nazwisko nowego trenera Bayeru ma zostać przedstawione oficjalnie w nadchodzącym tygodniu.

















![Pep Guardiola nie wytrzymał. Operator kamery zaatakowany przez szkoleniowca Manchesteru City [FOTO]](img/photos/103194/90x60/pep-guardiola.jpg)





![Manchester United nadal bez zwycięstwa! Everton górą na Old Trafford [WIDEO]](img/photos/112928/90x60/idrissa-gueye-of-everton-hits-out-at-michael-keane.jpg)








