To może być nowy trener Znicza Pruszków

2025-06-08 19:18:09; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
To może być nowy trener Znicza Pruszków Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Tomasz Włodarczyk [X]

Jednym z pierwszoligowych klubów szukających nowego szkoleniowca jest Znicz Pruszków. Może nim zostać Marcin Matysiak - podaje Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Zespół Znicza Pruszków zakończył sezon 2024/2025 na ósmym miejscu w tabeli I ligi. Zdobył 52 punkty i w sumie nie stracił ich wiele do strefy barażowej, bo różnica wyniosła sześć „oczek”. Do początku maja drużynę prowadził Grzegorz Szoka, ale odszedł z klubu. Rozstaniu towarzyszyły medialne sugestie, jakoby 38-latek nie zgodził się na wystawienie wskazanego składu w meczu ze Stalą Stalowa Wola. Klub przedstawił swoją wersję.

W końcówce rozgrywek drużyną zajmował się Marcin Przygoda. A kto będzie to robił w nowym sezonie? Według Tomasza Włodarczyka kandydatem jest Marcin Matysiak.

41-latek ma na koncie pracę w ŁKS-ie Łódź, gdzie pełnił różne funkcje. Od 2020 do 2023 prowadził rezerwy. Następnie był asystentem Piotra Stokowca. Był też głównym opiekunem pierwszego zespołu.

Miało to miejsce między lutym a majem 2024 roku. Łódzka ekipa zanotowała spadek z Ekstraklasy, natomiast już wcześniej znajdowała się na końcu tabeli.

Po tym kontynuował pobyt w klubie jako koordynator departamentu rozwoju indywidualnego.

W sobotę ŁKS poinformował o odejściu Matysiaka ze swoich szeregów, więc aktualnie jest do wzięcia. Zobaczymy, czy faktycznie wyląduje w Pruszkowie.