To może być świetny transfer Rakowa Częstochowa. „Zawodnik gotowy, inteligentny”

2024-09-16 07:46:55; Aktualizacja: 1 dzień temu
To może być świetny transfer Rakowa Częstochowa. „Zawodnik gotowy, inteligentny” Fot. Jakub Ziemianin | Raków Częstochowa
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Canal+ Sport

Raków Częstochowa pokonał na wyjeździe Legię Warszawa 1:0. Dobre noty za debiutancki występ w szeregach gości otrzymał Michael Ameyaw. Marek Papszun nie ukrywał po ostatnim gwizdku, że jest z niego zadowolony.

Hit ósmej kolejki Ekstraklasy zakończył się zwycięstwem Rakowa Częstochowa. Starcie przy Łazienkowskiej było raczej dość wyrównane. Legia Warszawa nie potrafiła zamienić żadnej sytuacji na bramkę, choć oddała więcej strzałów.

O wygranej podopiecznych Marka Papszuna przesądziła sytuacja z 41. minuty. Kluczową rolę w akcji odegrał wówczas debiutujący Michael Ameyaw, który ekwilibrystycznym zagraniem dostarczył futbolówkę pod nogi Władysława Koczerhina.

Ukrainiec chciał oddać strzał, ale nie trafił czysto w piłkę i ta powędrowała do Jeana Carlosa, który pewnym uderzeniem pokonał Kacpra Tobiasza.

Michael Ameyaw zaliczył zatem bardzo obiecujący premierowy występ. Już sam fakt, że zagrał w debiucie od pierwszych minut z Legią Warszawa, mówi bardzo dużo.

Marek Papszun został zapytany po ostatnim gwizdku o postawę 24-latka, który jeszcze do niedawna zbierał pozytywne recenzje w barwach Piasta Gliwice.

- Ameyaw? Zawodnik gotowy, inteligentny, chcący, potrafiący grać w piłkę, mający jakość, zawsze szybko wejdzie do drużyny. Michael wiedział, gdzie i po co przychodzi. To samo tyczy się Ariela Mosóra, który też debiutował, dał dobrą zmianę. Rodin, Svarnas, Tudor, Koczerhin czy Berggren bardzo dobrze zagrali, Silva wziął na siebie ciężar poprzez strzelonego gola na wagę zwycięstwa - powiedział 50-latek.

Dla przymierzanego ostatnio do reprezentacji Polski gracza to ósmy występ w bieżących rozgrywkach Ekstraklasy. Zanotował w nich trzy bramki.