To może być wielki powrót Ansu Fatiego. Tam wszystko się zaczęło na dobre

2024-09-28 06:40:08; Aktualizacja: 2 godziny temu
To może być wielki powrót Ansu Fatiego. Tam wszystko się zaczęło na dobre Fot. Sergio Ruiz / PRESSINPHOTO/SIPA USA/PressFocus
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

W ten weekend Ansu Fati stanie przed ogromną szansą rozegrania pierwszego od ponad roku meczu w LaLidze. Na myśl pojedynku z Osasuną zbierają się u niego dobre wspomnienia, bowiem to właśnie na terenie tego rywala zdobył swoją pierwszą bramkę w seniorskiej karierze.

31 sierpnia 2019 roku był dniem, w którym skrzydłowy zanotował swój drugi występ w pierwszej drużynie FC Barcelony. Po kilkunastominutowym debiucie z Realem Betis dostał później całą drugą połowę na wykazanie swoich umiejętności.

Ówczesny trener Ernesto Valverde nie pożałował ryzyka. Wystarczyło bowiem sześć minut, aby w wieku 16 lat i 304 dni piłkarz sfinalizował główką dośrodkowanie Carlesa Péreza i wyrównał stan rywalizacji.

Aktualnie zawodnik urodzony w Gwinei Bissau podejmuje kolejną próbę przywrócenia swojej formy na właściwe tory. Taki efekt próbował uzyskać niedawno na wypożyczeniu w Brighton & Hove Albion. Skończyło się jedynie na nielicznych przebłyskach.

W przerwie międzysezonowej 21-latek zmagał się dodatkową z urazem stopy. Pomimo dolegliwości Hansi Flick postanowił zatrzymać go u swojego boku i sprawić, żeby po okresie naznaczonym licznymi kontuzjami Fati odzyskał pełną radość z wykonywanej profesji.

Niemiecki szkoleniowiec w środku tygodnia zachował wstrzemięźliwość, pozwalając wychowankowi „La Masii” na kilkuminutowy udział w inauguracyjnym spotkaniu Ligi Mistrzów przeciwko AS Monaco. Była to okazja na odwrócenie losów, ale ostatecznie wicemistrzowie Hiszpanii ulegli przedstawicielowi Ligue 1 (1-2).

Teraz Fati wraca na arenę LaLigi po 13 miesiącach. Ostatnio w krajowych rozgrywkach zaszczycił obecnością tuż przed wypożyczeniem do ekipy z Premier League (27 sierpnia 2023 roku przeciwko Villarrealowi), zaś na listę strzelców wpisał się w ostatniej kolejce kampanii 2022/2023 (4 czerwca przeciwko Celcie Vigo).

Mający ważny kontrakt do 30 czerwca 2027 roku Fati dla macierzystej drużyny zanotował dotychczas 29 trafień i 10 asyst w 113 podejściach.

Klub po idealnym starcie (siedem wygranych w siedmiu kolejkach LaLigi) będzie dążył do ósmego zwycięstwa w LaLidze. Początek rywalizacji z Osasuną już 28 września o 21:00.