"To nowy Patrick Vieira"

"To nowy Patrick Vieira"
Bartłomiej Bolczyk
Bartłomiej Bolczyk
Źródło: Sky Sports

Xherdan Shaqiri jest pod wrażeniem swojego nowego kolegi z zespołu.

Gianelli Imbula dopiero zaczyna karierę w Premier League, ale już zbiera pochwały za swoją grę. W drugim meczu w barwach Stoke, poprowadził "Garncarzy" do zwycięstwa nad Bournemouth i pomógł drużynie przerwać serię czterech spotkań bez zdobytej bramki.

Francuz odgrywał dużą rolę w środku pola. Xherdan Shaqiri jest przekonany, iż jego 23-letni kolega ma potencjał, by dorównać najlepszym graczom na swojej pozycji.

- Gianelli to młody chłopak, musi się jeszcze sporo nauczyć, ale to świetny piłkarz - podkreślił Szwacjar.

- Można go porównać do Patricka Vieiry, tyle, że Gianelli jest lewonożny. Potrafi przez cały mecz zagrywać dokładne piłki, co jest bardzo ważne u pomocnika. Ma niesamowitą technikę i zagrywa kluczowe piłki pomiędzy formacjami - wylicza Shaqiri.

- Po kosztownym transferze na piłkarzu zawsze ciąży presja, ale on może się tylko rozwinąć. Czyni z nas lepszy zespół - zakończył 24-latek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ajax Amsterdam przetopił mistrzowską paterę! „Dajemy kibicom namacalne wspomnienie tego sezonu” Ajax Amsterdam przetopił mistrzowską paterę! „Dajemy kibicom namacalne wspomnienie tego sezonu” OFICJALNIE: Van Dijk zrezygnował z występu w EURO 2020 OFICJALNIE: Van Dijk zrezygnował z występu w EURO 2020 Bayern Monachium. Kahn potwierdza: Taki transfer jest dla nas niewyobrażalny Bayern Monachium. Kahn potwierdza: Taki transfer jest dla nas niewyobrażalny Salomon Kalou dołączy do raczkującej potęgi. Tworzy się afrykański Dream Team Salomon Kalou dołączy do raczkującej potęgi. Tworzy się afrykański Dream Team OFICJALNIE: Hitowy transfer reprezentacyjny Aymerica Laporte OFICJALNIE: Hitowy transfer reprezentacyjny Aymerica Laporte Inter Mediolan: Sytuacja coraz bardziej napięta. Gwiazdy tracą wiarę w projekt Inter Mediolan: Sytuacja coraz bardziej napięta. Gwiazdy tracą wiarę w projekt FC Barcelona: Koeman po remisie z Levante. „Gdy zaczynasz tak grać, trudno cokolwiek zmienić” FC Barcelona: Koeman po remisie z Levante. „Gdy zaczynasz tak grać, trudno cokolwiek zmienić”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy