To on przejmie numer po Tonim Kroosie. Real Madryt będzie miał „nową ósemkę”

2024-06-02 09:55:53; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
To on przejmie numer po Tonim Kroosie. Real Madryt będzie miał „nową ósemkę” Fot. pressinphoto/SIPA USA/PressFocus
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Fabrizio Romano

Toni Kroos po Mistrzostwach Europy zakończy swoją piłkarską karierę. Jego numer na koszulce w Realu Madryt ma przejąć Federico Valverde.

Toni Kroos po blisko dziesięciu latach gry w barwach Realu Madryt podjął decyzję o letnim odejściu. Niemiecki pomocnik nie zamierza jednak kontynuować swojej piłkarskiej kariery, dlatego też zaraz po EURO 2024 odwiesi on buty na kołek.

Finałowe spotkanie Ligi Mistrzów przeciwko Borussii Dortmund było dla niego ostatnim meczem w trykocie hiszpańskiego klubu. Kroos jak zwykle zagrał na topowym poziomie, zdobywając między innymi asystę przy pierwszej bramce Daniego Carvajala.

Zastąpienie tak jakościowego zawodnika będzie dla Carlo Ancelottiego sporym wyzwaniem. Jakiś czas temu „Marca” informowała, że do nowej roli przymierzany jest Jude Bellingham. Co prawda Anglik to nieco inny typ piłkarza, lecz włoski szkoleniowiec rozważa zmianę jego dotychczasowych wytycznych.

Najnowsze informacje wskazują jednak na to, że pełnoprawnym zastępcą Kroosa zostanie Federico Valverde. Urugwajczyk cytowany przez Fabrizio Romano otwarcie przyznał, że już niebawem zmieni on swój numer i według włoskiego dziennikarza będzie to właśnie „ósemka”.

- Uwielbiam numer 15, moje marzenie w Realu Madryt zaczęło się właśnie od tego numer. Ale tak, zmienię mój numer na koszulce w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Powiedzmy, że ten rozdział zakończył się całkiem nieźle - powiedział.