To on stoi za Football Leaks? Komputerowy geniusz zatrzymany

To on stoi za Football Leaks? Komputerowy geniusz zatrzymany
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: BBC I Rtp.pt

W tym tygodniu doszło do zatrzymania hakera, który według organów ścigania działał w ramach Football Leaks.

30-letni Rui Pinto został zatrzymany w Budapeszcie, gdzie na co dzień mieszka. Policja śledziła jego poczynania od dawna i w końcu zdecydowała się na konkretne działanie. Portugalczyk jest oskarżony o włamywanie się do systemów, kradzież danych, a także szantaż. Komputerowy geniusz po uzyskaniu tajnych informacji miał bowiem żądać od klubów (m.in. Benfiki, FC Porto i Sportingu) pieniędzy za ich nieujawnianie.

Przypomnijmy, że w ramach Football Leaks publikowane były szczegółowe informacje na temat kontraktów, transferów i wszelakich przekrętów autorstwa klubów. Hakerzy współpracowali z wieloma europejskimi gazetami, w tym redakcją „Der Spiegel”.

Jak na razie media różnie przedstawiają Pinto. Nie brakuje doniesień sugerujących, że stoi on na czele Football Leaks. Niewykluczone jednak, że jest to tylko jeden z członków grupy.

Adwokat Portugalczyka, William Bourdon, poinformował, iż jego klient próbował tylko ujawnić światu przestępcze praktyki rządzące futbolem. Potwierdził również, że w ostatnich latach Pinto wielokrotnie grożono i pewni ludzie próbowali go „uciszyć”.

Więcej na temat: Football Leaks Portugalia Rui Pinto

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Stępiński o krok od przenosin do Lecce Stępiński o krok od przenosin do Lecce Pogoń Szczecin: 30 osób zakażonych koronawirusem [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin: 30 osób zakażonych koronawirusem [OFICJALNIE] Sergiño Dest dokonał ostatecznego wyboru. Finalizacja transferu na dniach Sergiño Dest dokonał ostatecznego wyboru. Finalizacja transferu na dniach POTWIERDZONE: Manchester City o krok od pozyskania Rúbena Diasa POTWIERDZONE: Manchester City o krok od pozyskania Rúbena Diasa OFICJALNIE: Jerzy Brzęczek z koronawirusem OFICJALNIE: Jerzy Brzęczek z koronawirusem Barcelona, Bayern, Milan, Roma. Szykuje się kilka transferów prawych obrońców Barcelona, Bayern, Milan, Roma. Szykuje się kilka transferów prawych obrońców Liverpool: Karius blisko przenosin do Bundesligi Liverpool: Karius blisko przenosin do Bundesligi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy