To on zagrozi pozycji Kacpra Tobiasza w Legii Warszawa?! „Być może znajdę się w takiej sytuacji”

To on zagrozi pozycji Kacpra Tobiasza w Legii Warszawa?! „Być może znajdę się w takiej sytuacji” fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Przegląd Sportowy Onet

Kacper Tobiasz nie podlega w Legii Warszawa żadnym rotacjom. Za jego plecami bardzo dobrze radzi sobie Maciej Kikolski, który może w przyszłym sezonie namieszać w składzie wicemistrzów Polski. „Zeszłego lata nie miałbym na to szans” - tłumaczył w rozmowie z „Przeglądem Sportowym Onet”.

Legia Warszawa przyzwyczaiła już, że ma w szeregach uzdolnionych bramkarzy. Do niedawna w pierwszej kadrze wicemistrzów Polski znajdowali się Cezary Mistrza i Gabriel Kobylak. Pierwszy trafił jednak na wypożyczenie do Rio Ave, natomiast drugi wzmocnił na tej samej zasadzie Radomiaka Radom.

Jak widać, konkurencja o pierwsze rękawice jest mocna. Niezmiennie od dwóch sezonów zdecydowanie wygrywa ją Kacper Tobiasz, co nie spotyka się z pozytywnym odbiorem każdego.

21-latek popełnił w bieżących rozgrywkach kilka poważnych błędów, które doprowadziły do utraty bramki. Władze „Wojskowych” mają jednak powody, by stawiać na niego regularnie - to zawodnik z dużym potencjałem sprzedażowym.

Za plecami Tobiasza, na pierwszoligowych boiskach, rośnie następny uzdolniony golkiper. 

19-letni Maciej Kikolski zanotował jesienią 18 występów w barwach GKS-u Tychy. Ośmiokrotnie schodził z boiska niepokonany, zasłużenie zgarniając tytuł najlepszego bramkarza na półmetku kampanii.

W rozmowie z „Przeglądem Sportowym Onet” opowiedział on o swojej przyszłości.

- Być może znajdę się w sytuacji, w której będę walczył w Legii o „jedynkę”, jednak ani półtora roku temu, ani zeszłego lata nie miałbym na to szans, bo nic poza dobrymi chęciami za mną nie stało. Wypożyczenia były zaplanowane, w Legii rozmawialiśmy o tym, że jeśli rozegram dobry sezon w II lidze, to kolejnym naturalnym krokiem będzie wypożyczenie na zaplecze PKO BP Ekstraklasy. Przyjęliśmy taką strategię z moimi menedżerami, że będziemy zmierzać małymi krokami w kierunku miejsca w najwyższej klasie rozgrywkowej, budując runda po rundzie moją wiarygodność na rynku. Teraz liczę, że wskoczę szczebel wyżej z GKS Tychy. To byłoby dla mnie, jak i całego klubu ogromnym osiągnięciem, co nie znaczy, że pozostaje to wyłącznie w strefie marzeń. Awans jest w naszym zasięgu - deklarował młodzieży reprezentant kraju.

Kikolski przyznał, że pozostaje w nieustannym kontakcie z Legią.

- Ocena okaże się istotna, jeśli będzie dotyczyć całego sezonu, bo nie jest sztuką błysnąć w kilku meczach. Co do Legii, oczywiście śledzę, co się dzieje, jestem w kontakcie, ale w ogóle nie zastanawiam się, co będzie latem - zapewniał.

Kontrakt 19-latka z klubem z Łazienkowskiej wygasa już pod koniec czerwca.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy