To on zastąpi Kyliana Mbappé?! PSG ma głównego faworyta

To on zastąpi Kyliana Mbappé?! PSG ma głównego faworyta fot. Icon Sport/SIPA USA/PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: ESPN

Paris Saint-Germain jest pogodzone z rozstaniem z Kylianem Mbappé. Stołeczny klub postara się wdrożyć w życie plan awaryjny, który zakłada sprowadzenie Rafaela Leão - podaje ESPN.

We Francji wrze po ostatnich doniesieniach „Le Parisien”. Paryski dziennik, dobrze zaznajomiony z sytuacją wewnątrz Paris Saint-Germain, poinformował, że Kylian Mbappé zdecydował się na rozstanie.

Gwiazdor ma być przekonany na transfer do Realu Madryt.

ESPN potwierdza gorące informacje, dodając, że Mbappé odrzucił już wielką ofertę, która zakładała nawet 100 milionów euro premii. Co więcej, już w przyszłym tygodniu ma on przekazać swoją decyzję.

W biurach PSG zdawano sobie sprawę, że może do tego dojść. Z tego powodu od kilku tygodni myślano nad planem awaryjnym. Utrata 25-latka wytworzy ogromną lukę, którą będzie trzeba załatać.

Po analizie wielu kandydatur mistrzowie Francji wytypowali idealnego kandydata do stania się nowym liderem ofensywy - Rafaela Leão.

Portugalczyk od 2019 roku przywdziewa trykot AC Milanu. Po trudnych początkach zaliczył dwie świetne kampanie, w których zanotował double-double, a więc dwucyfrową liczbę bramek i asyst.

Bieżące rozgrywki nie są dla 24-latka już tak udane. Obniżka formy dotyczy jednak całego zespołu z Mediolanu.

Kontrakt skrzydłowego wygasa pod koniec czerwca 2028 roku. Jasne jest zatem, że potencjalny transfer przekroczy znacznie kwotę 100 milionów euro. Paryżanie nie będą mieli z tym problemu.

Kandydatów na liście PSG jest kilku, ale to właśnie Leão stanowi opcję numer jeden.

Od momentu wstąpienia w szeregi „Rossonerich” uzbierał 190 występów, 49 trafień i 43 asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Znamy finalistów Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Zabraknie saudyjskich gigantów OFICJALNIE: Znamy finalistów Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Zabraknie saudyjskich gigantów Dzieje się w Barcelonie. Xavi nie zgodził się na ten pomysł Dzieje się w Barcelonie. Xavi nie zgodził się na ten pomysł Z Bayeru Leverkusen do Bayernu Monachium?! Z Bayeru Leverkusen do Bayernu Monachium?! Szymon Marciniak: To najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć. Nie spałem przez to dwa dni Szymon Marciniak: To najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć. Nie spałem przez to dwa dni Bayer Leverkusen zainteresowany piłkarzem Realu Madryt Bayer Leverkusen zainteresowany piłkarzem Realu Madryt Zagłębie Lubin ma nowego prezesa [OFICJALNIE] Zagłębie Lubin ma nowego prezesa [OFICJALNIE] Transfer Legii Warszawa dogadany. Powrót do Ekstraklasy Transfer Legii Warszawa dogadany. Powrót do Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy