To priorytet transferowy Borussii Dortmund na styczeń. Łatwo nie będzie!

To priorytet transferowy Borussii Dortmund na styczeń. Łatwo nie będzie!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sky Sport Deutschland

Borussia Dortmund w styczniu zamierza pozyskać lewego obrońcę, ale ma na ten cel bardzo skromny budżet - podaje Sky Sport Deutschland.

Ekipa z Signal Iduna Park latem uległa dużej przebudowie. Odeszli Jude Bellingham, Raphaël Guerreiro czy Mahmoud Dahoud, czyli gracze odgrywający ważne role.

W tej chwili Edin Terzić nie ma do dyspozycji kilku piłkarzy. Z urazami zmagają się między innymi Marcel Sabitzer, Felix Nmecha, Marius Wolf oraz Julian Ryerson. Szczególnie niepokoić mogą problemy zdrowotne tego ostatniego.

Niebawem na Puchar Narodów Afryki wyjedzie Ramy Bensebaini i trener zostanie bez ani jednego nominalnego lewego obrońcy w zespole.

Biorąc to pod uwagę, Borussia Dortmund podejdzie do zimowego okna transferowego z jednym priorytetem. Będzie nim wzmocnienie boku defensywy.

Za politykę transferową klubu odpowiada Sebastian Kehl. Dyrektor sportowy nie ma powodu do radości.

Jak podaje Sky Sport Deutschland, na ten cel Niemiec otrzyma raptem pięć do sześciu milionów euro.

Wśród kandydatów wymienia się 24-letniego reprezentanta Turcji Ferdiego Kadioglu, lecz Fenerbahçe wycenia swojego zawodnika na 30 milionów euro. W tej sytuacji trudno będzie drużynom dobić targu.

Budżet mógłby się zwiększyć w przypadku sprzedaży. Czas pokaże, czy uda się tego dokonać.

***

Jadon Sancho bohaterem zaskakującej wymiany?! Rozmowy rozpoczęte

Więcej na temat: Borussia Dortmund Niemcy

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy