To się naprawdę dzieje?! Joan Laporta zdecydował w sprawie Xaviego

2024-05-17 08:37:04; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
To się naprawdę dzieje?! Joan Laporta zdecydował w sprawie Xaviego Fot. Mateusz Porzucek / PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Javi Miguel | Toni Juanmartí | Jordi Basté

Xavi Hernández nie będzie dłużej trenerem FC Barcelony. Joan Laporta zarządził poszukiwania nowego trenera - inofrmują Javi Miguel, Toni Juanmartí i Jordi Basté.

Joan Laporta przez ostatnie tygodnie namawiał 44-latka do pozostania na stanowisku szkoleniowca pierwszego zespołu. W końcu osiągnął sukces i mógł razem z zarządem przygotowywać się do nowej kampanii, a przynajmniej wydawało się, że do tego dojdzie.

Sielanka została błyskawicznie przerwana. 

W tym tygodniu narracja wokół Xaviego drastycznie się zmieniła. Szkoleniowiec podpadł prezesowi swoją wypowiedzią na konferencji prasowej poprzedzającej starcie z Almerią.

- Sytuacja jest bardzo trudna i skomplikowana, szczególnie na poziomie ekonomicznym, jeśli chodzi o rywalizację z największymi konkurentami zarówno w Hiszpanii, jak i w Europie. Mamy sytuację finansową, która nie ma nic wspólnego za tą sprzed 25 lat. Wtedy przychodził trener i mówił, że chce tego, tego i tego. Teraz tak nie jest. Nie mamy teraz takich warunków jak inne kluby - powiedział trener.

Powyższe słowa rozwścieczyły Laportę. To kolejny raz, gdy wypowiedź szkoleniowca z Terrassy nie przypadła mu do gustu. Teraz granica miała zostać przekroczona.

Członkowie zarządu przekonywali prezesa, że należy zwolnić 44-latka. Jordi Basté z RAC1 przekonuje, że decyzja została podjęta - Xavi Hernández nie poprowadzi „Dumy Katalonii” w przyszłym sezonie.

Javi Miguel z „AS-a” dodał, że Laporta wydał wczoraj polecenie poszukiwania nowego trenera. Dyrektor sportowy Deco zabrał się niezwłocznie do pracy. Doniesienia te potwierdza również Toni Juanmartí ze „Sportu”.

Legendarny Xavi odpowiada za wyniki FC Barcelony od listopada 2021 roku. Po poprzednim sezonie, okraszonym mistrzostwem i Superpucharem Hiszpanii, jego podopieczni znacznie obniżyli loty. Bieżące rozgrywki zakończą się dla nich brakiem trofeów.