Tokio 2020: Finał piłki kobiet przy 40°C?! [OFICJALNIE]

Tokio 2020: Finał piłki kobiet przy 40°C?! [OFICJALNIE] fot. Shutterstock
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: SvFF

Reprezentacje Szwecji i Kanady w piłce nożnej kobiet poprosiły o przeniesienie piątkowego meczu o złoty medal w Tokio na inny termin z powodu upałów - poinformowano na oficjalnej stronie internetowej Szwedzkiego Związku Piłki Nożnej.

Mecz zaplanowany jest na 11:00 czasu lokalnego na Stadionie Olimpijskim, gdzie odbywają się zawody torowe i terenowe.

Oczekuje się, że temperatura będzie oscylowała w okolicach 40 stopni przy wysokiej wilgotności powietrza.

Termin finału przypomina mecz o złoty medal pomiędzy Argentyną a Nigerią podczas Igrzysk w Pekinie w 2008 roku. Mecz rozgrywany był w południe przy temperaturze powyżej 37 stopni Celsjusza.

Selekcjoner reprezentacji Szwecji, Marika Domanski Lyfors, powiedziała, że skontaktowała się z FIFA w sprawie ewentualnej zmiany. Szwedzka federacja piłkarska przedstawiła również sprawę w Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim.

Canadian Soccer Association wydał oświadczenie w celu wsparcia wniosku.

FIFA nie odpowiedziała jeszcze na te prośby.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Paris Saint-Germain mistrzem Francji w sezonie 2022/2023 OFICJALNIE: Paris Saint-Germain mistrzem Francji w sezonie 2022/2023 FC Hollywood zamiast świętowania w Bayernie Monachium. Oliver Kahn z zakazem wstępu na mecz, Thomas Tuchel zażenowany FC Hollywood zamiast świętowania w Bayernie Monachium. Oliver Kahn z zakazem wstępu na mecz, Thomas Tuchel zażenowany Śląsk Wrocław podjął decyzję w sprawie Jacka Magiery Śląsk Wrocław podjął decyzję w sprawie Jacka Magiery OFICJALNIE: Jewhen Konoplanka odchodzi z Cracovii OFICJALNIE: Jewhen Konoplanka odchodzi z Cracovii Raków Częstochowa kupuje piłkarza. Testy medyczne w przyszłym tygodniu Raków Częstochowa kupuje piłkarza. Testy medyczne w przyszłym tygodniu OFICJALNIE: Josué zostaje w Legii Warszawa. „To wielki klub, największy w Polsce” [WIDEO] OFICJALNIE: Josué zostaje w Legii Warszawa. „To wielki klub, największy w Polsce” [WIDEO] OFICJALNIE: Wisła Płock trzecim spadkowiczem z Ekstraklasy OFICJALNIE: Wisła Płock trzecim spadkowiczem z Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy