Tokio 2020: Finał piłki kobiet przy 40°C?! [OFICJALNIE]

Tokio 2020: Finał piłki kobiet przy 40°C?! [OFICJALNIE] fot. Shutterstock
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: SvFF

Reprezentacje Szwecji i Kanady w piłce nożnej kobiet poprosiły o przeniesienie piątkowego meczu o złoty medal w Tokio na inny termin z powodu upałów - poinformowano na oficjalnej stronie internetowej Szwedzkiego Związku Piłki Nożnej.

Mecz zaplanowany jest na 11:00 czasu lokalnego na Stadionie Olimpijskim, gdzie odbywają się zawody torowe i terenowe.

Oczekuje się, że temperatura będzie oscylowała w okolicach 40 stopni przy wysokiej wilgotności powietrza.

Termin finału przypomina mecz o złoty medal pomiędzy Argentyną a Nigerią podczas Igrzysk w Pekinie w 2008 roku. Mecz rozgrywany był w południe przy temperaturze powyżej 37 stopni Celsjusza.

Selekcjoner reprezentacji Szwecji, Marika Domanski Lyfors, powiedziała, że skontaktowała się z FIFA w sprawie ewentualnej zmiany. Szwedzka federacja piłkarska przedstawiła również sprawę w Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim.

Canadian Soccer Association wydał oświadczenie w celu wsparcia wniosku.

FIFA nie odpowiedziała jeszcze na te prośby.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Michael Carrick w końcu samodzielnym menedżerem? Jest poważnym kandydatem Michael Carrick w końcu samodzielnym menedżerem? Jest poważnym kandydatem Carlo Ancelotti: Przez 30 lat tylko dwóch piłkarzy poprosiło mnie, bym nie wystawiał ich w składzie Carlo Ancelotti: Przez 30 lat tylko dwóch piłkarzy poprosiło mnie, bym nie wystawiał ich w składzie RB Lipsk reaguje. Będzie miał nowego bramkarza RB Lipsk reaguje. Będzie miał nowego bramkarza Forbes: 10 najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie Forbes: 10 najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie Rozpoczęto rozmowy w sprawie transferu Pierre'a-Emericka Aubameyanga na lato 2023 Rozpoczęto rozmowy w sprawie transferu Pierre'a-Emericka Aubameyanga na lato 2023 Eksperci od martwej piłki. Ile w piłce znaczą dobre rzuty rożne? Eksperci od martwej piłki. Ile w piłce znaczą dobre rzuty rożne? Kibice Legii Warszawa płacą karę od Komisji Ligi za Kacpra Tobiasza. Po złotówce... Kibice Legii Warszawa płacą karę od Komisji Ligi za Kacpra Tobiasza. Po złotówce...

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy