Tokio 2020: Formiga zagrała w siódmych Igrzyskach Olimpijskich. Zadebiutowała już w Atlancie

Tokio 2020: Formiga zagrała w siódmych Igrzyskach Olimpijskich. Zadebiutowała już w Atlancie fot. Jo Galvao / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja
Źródło: Transfery.info

Rozpoczęte dla piłkarek w środę Igrzyska Olimpijskie w Tokio są siódmymi dla 43-letniej reprezentantki Brazylii - Formigi.

Jest ona teraz jedyną zawodniczką, występującą na igrzyskach od momentu pierwszej edycji turnieju piłki nożnej kobiet w 1996 roku. W ciągu 25 lat nigdy nie udało jej się jednak zwyciężyć. Dwukrotnie sięgała po srebrny medal, a pięć lat temu w Rio de Janeiro zajęła czwarte miejsce.

W tym roku Brazylijki są już pewne wyjścia z grupy. W pierwszym spotkaniu pewnie pokonały 5:0 reprezentację Chin, a Formiga zanotowała 72 minuty. Do końca fazy grupowej będzie miała jeszcze okazję zagrać z bardzo silną Holandią oraz outsiderem - Zambią.

Formiga, pomocniczka São Paulo, również siedem razy zagrała na Mistrzostwach Świata, jednak nigdy nie miała okazji święcić na nich większych sukcesów.

Rekordzistą pod względem liczby występów na Igrzyskach Olimpijskich jest jeździec Ian Millar, który pożegnał się z prestiżowymi zawodami w 2012 roku. Od 1972 roku wziął udział w dziesięciu igrzyskach, opuszczając jedynie te w 1980 roku w Moskwie ze względów politycznych. Obecnie Kanadyjczyk ma 74 lata i cieszy się już emeryturą.

KACPER SASIAK

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy