Tokio 2020: Rekord liczby bramek w jednym meczu piłki nożnej kobiet

Tokio 2020: Rekord liczby bramek w jednym meczu piłki nożnej kobiet fot. Shutterstock
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: Transfery.info | FIFA

Holandia rozgromiła Zambię 10:3 i pobiła rekord największej liczby bramek strzelonych przez jedną drużynę w olimpijskim meczu piłki nożnej.

Środowe, pełne akcji starcie było również meczem z największą liczbą strzelonych goli w olimpijskiej piłce nożnej kobiet od czasu debiutu tej dyscypliny na igrzyskach w Atlancie w 1996 roku.

Vivianne Miedema strzeliła w tym meczu cztery bramki. Liderka klasyfikacji strzelców w Super League kobiet, a także najlepszy strzelec w historii Holandii, zdobyła gole w 9., 15., 29. i 59. minucie gry.

Lieke Martens dołożyła dwie bramki dla czwartej w rankingu FIFA Holandii, która awansowała do finału Mistrzostw Świata dwa lata temu we Francji, ale przegrała ze Stanami Zjednoczonymi. Igrzyska w Tokio są dla Holenderek pierwszymi w historii.

Z kolei dla Zambii wszystkie trafienia zanotowała Barbra Banda, gwiazda chińskiego Shanghai Shengli. Jej reprezentacja to najniżej sklasyfikowana drużyna turnieju w rankingu FIFA - okupuje w nim dopiero 104. miejsce.

Dla Zambii jest to również debiut w Igrzyskach Olimpijskich. „Królowe Miedzi“ grały w tym roku tylko raz, w towarzyskim meczu z RPA. Zaplanowany przed wylotem do Tokio sparing z Wielką Brytanią został odwołany z powodu restrykcji wokół COVID-19.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy