Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi

Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi fot. Marcin Kadziolka / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Reviersport

Tomasz Hajto wypowiedział się na łamach „Reviersport” na temat spadku Schalke 04 z Bundesligi, wyrażając swoją gotowość do pomocy klubowi.

We wtorek Schalke przegrało z Arminią Bielefeld (0:1) i na cztery mecze do końca sezonu straciło matematyczne szanse na utrzymanie w Bundeslidze. W 30 dotychczasowych spotkaniach ekipa z Gelsenkirchen zgromadziła raptem 13 punktów. Spadek po 30 latach gry na najwyższym rodzimym szczeblu spotkał się z dużym niezadowoleniem i agresją ze strony kibiców zespołu.

O komentarz na temat Schalke został poproszony Hajto, który reprezentował barwy niemieckiej drużyny w latach 2000-2004.

- Śledziłem poczynania Schalke w telewizji. Czuję pustkę. Mogę tylko zwrócić się do kibiców i zaapelować, by pozostali lojalni wobec klubu. Jesteście Schalke! Zawsze będziecie odpowiedzialni za klub bardziej niż ktokolwiek inny. Bardziej niż jakikolwiek piłkarz.

- Zachowanie fanów po meczu z Arminią? Można czuć rozczarowanie i frustrację. To normalne. Nie należy jednak w takich sytuacjach używać przemocy wobec drugiego człowieka. To w ogóle nie działa.

- 13 punktów zdobytych w 30 meczach to wynik trudny do uwierzenia. Drużyna nie zrozumiała, co oznacza walka o utrzymanie i niestety zasłużyła na degradację - powiedział Hajto, dając do zrozumienia, że jest otwarty na powrót do klubu.

- Jeśli nie teraz, to kiedy? Chciałbym mu pomóc, przyczyniając się do powrotu Schalke tam, gdzie jego miejsce, czyli na najwyższy szczebel. W razie potrzeby odpowiednie osoby nie powinny mieć problemu ze znalezieniem mojego numeru telefonu.

W Schalke jako asystent trenera drugiego zespołu pracuje obecnie Tomasz Wałdoch, z którym w przeszłości Hajto grał w niemieckiej drużynie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy