Tomaszewski: Za ich powołanie do reprezentacji U-21 dałbym Michniewiczowi czerwoną kartkę

Tomaszewski: Za ich powołanie do reprezentacji U-21 dałbym Michniewiczowi czerwoną kartkę fot. Transfery.info
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: WP Sportowe Fakty

Jan Tomaszewski na łamach WP SportoweFakty wypowiedział się na temat powołań do reprezentacji Polski do lat 21.

We wtorek podopieczni Czesława Michniewicza wygrali w ostatnim meczu eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy 2019, z Gruzją 3:0. W 10 spotkaniach Polacy zebrali ostatecznie 22 punkty i w tabeli grupy 3 zostali wyprzedzeni o jedno „oczko” przez Danię, która wywalczyła bezpośredni awans na Euro. Biało-czerwonych czekają baraże. Ich rywala (mogą trafić na Austrię, Grecję bądź Portugalię) wyłoni piątkowe losowanie.

Tomaszewski na łamach WP SportoweFakty dość krytycznie wypowiedział się na temat samych powołań wysyłanych do zawodników przez Michniewicza.

- Oczywiście, ja też chciałbym żeby Polacy weszli do Mistrzostw Europy i później zdobyli złoty medal olimpijski. Ale nie kosztem pierwszej reprezentacji! Czesław Michniewicz musi zrozumieć, że zawodnicy pierwszej reprezentacji nie są dla niego. Jak to jest możliwe, że Żurkowski, Kownacki czy Szymański zamiast grać w pierwszej kadrze jadą na młodzieżówkę?

- Wyniki U-21 tak naprawdę guzik nas interesują. Interesuje nas, ilu Michniewicz da chłopaków dla Brzęczka. Dlatego za ich powoływanie dałbym mu czerwoną kartkę.

- Mam pytanie do Michniewicza i liczę, że odpowie. Dlaczego Mbappé nie gra w eliminacjach Młodzieżowych Mistrzostw Europy? Bo jest zawodnikiem pierwszej reprezentacji - przyznał Tomaszewski (całość TUTAJ).

Dodajmy, że wspomniany Kownacki zakończył eliminacje z 10 trafieniami na koncie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy