Toni Kroos wyznaczył termin na podjęcie decyzji w sprawie swojej przyszłości

Toni Kroos wyznaczył termin na podjęcie decyzji w sprawie swojej przyszłości fot. Saolab Press / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Marca

Toni Kroos ma ważny kontrakt z Realem Madryt do końca czerwca 2023 roku. O tym, czy go przedłuży pomocnik zadecyduje w lutym - poinformowała „Marca”.

Zza kulis często docierają sygnały, że były reprezentant Niemiec nastawia się na zakończenie piłkarskiej kariery już po tym sezonie. Pomimo iż niespełna 33-letni zawodnik to nadal kluczowy zawodnik dla Carlo Ancelottiego, to jednak w jego głowie krążą myśli o porzuceniu sportu.

„Królewscy” nikogo nie traktują wyjątkowo w swojej polityce przedłużania umów graczom powyżej 30. roku życia. Za każdym razem, gdy taki piłkarz wyrazi chęć na dłuższą współpracę, może dogadać się z działaczami na maksymalnie 12 miesięcy. Większość szatni nakłania Kroosa do prolongaty.

Związany w przeszłości również z Bayernem Monachium pomocnik nieustannie oznajmia, że podoba mu się życie w Madrycie i chciałby tu pozostać na dłużej. Z drugiej strony wychowanek „Bawarczyków” zdaje sobie sprawę z ograniczeń na tle fizycznym. Ostatnio coraz trudniej jest mu dotrwać na murawie do 90. minuty.

Kroos rozważy jednak wszystkie „za” i „przeciw” jeszcze przez kilka tygodni. Ostateczna decyzja w kwestii jego dalszej przyszłości ma zostać podjęta w lutym.

Doświadczony zawodnik rozgrywa na Santiago Bernabéu dziewiąty sezon. Dotychczas rozegrał on dla klubu 383 mecze, notując 26 trafień i 87 asyst.

W swojej kolekcji mistrz świata z 2014 roku uzbierał między innymi cztery Puchary Europy i trzy mistrzostwa Hiszpanii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Dele Alli zniknął Dele Alli zniknął Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy