TOP 10 piłkarzy z największą liczbą występów w reprezentacji. Ramos już dogonił Buffona

TOP 10 piłkarzy z największą liczbą występów w reprezentacji. Ramos już dogonił Buffona fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AS | AD.nl | Transfery.info

Reprezentacja Hiszpanii rywalizowała z Holandią w meczu towarzyskim (1:1), a na ostatnie kilka minut na boisku pojawił się Sergio Ramos. Tym sposobem wyrównał on rekord występów w kadrze narodowej na Starym Kontynencie.

Środkowy defensor, który swoją przygodę z „La Furia Roja” zaczynał od występów na prawej stronie obrony, zadebiutował w trykocie reprezentacyjnym 26 marca 2005 roku. Od tego czasu jego pozycja w kadrze stale rosła, a gdy do drużyny przestał być powoływany Iker Casillas, to właśnie na jego ramię powędrowała opaska kapitańska.

Tak się składa, że wczoraj Sergio Ramos bronił barw Hiszpanii po raz 176, a to oznacza, że pod względem występów w europejskiej reprezentacji zrównał się on z Gianluigim Buffonem. Szansę na przegonienie Włocha 34-latek będzie miał już w najbliższą sobotę podczas konfrontacji ze Szwajcarią.

Wówczas piłkarz Realu Madryt może celować w dogonienie legendarnego Ahmeda Hassana, który ma na swoim koncie 184 spotkania w kadrze Egiptu. Nim jednak do tego dojdzie, stoper na brak wyzwań nie będzie mógł narzekać, gdyż lista zawodników znajdujących się przed nim w globalnej klasyfikacji jest nieco dłuższa.

***

Gracze z największą liczbą występów w reprezentacji:

1. Ahmed Hassan (Egipt) - 184;

2. Ahmed Mubarak (Oman) - 179;

3. Mohamed Al-Deayea (Arabia Saudyjska) - 178;

- Bader Al-Mutawa (Kuwejt) - 178;

5. Claudio Suárez (Meksyk) - 177;

6. Sergio Ramos (Hiszpania) - 176;

- Gianluigi Buffon (Włochy) - 176;

- Hossam Hassan (Egipt) - 176;

9. Amer Shafi (Jordania) - 173;

10. Cristiano Ronaldo (Portugalia) - 168;

- Iván Hurtado (Ekwador) - 168.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa: Zawada opuszcza Ekstraklasę. Nietypowy kierunek Raków Częstochowa: Zawada opuszcza Ekstraklasę. Nietypowy kierunek Sanson odchodzi z Marsylii. Czas na Premier League Sanson odchodzi z Marsylii. Czas na Premier League Atlético Madryt: Luis Suárez po kolejnych czterech bramkach dostanie podwyżkę Atlético Madryt: Luis Suárez po kolejnych czterech bramkach dostanie podwyżkę OFICJALNIE: Rafael Benítez wraca z Chin OFICJALNIE: Rafael Benítez wraca z Chin Lech Poznań: Muhar opuścił klub [OFICJALNIE] Lech Poznań: Muhar opuścił klub [OFICJALNIE] Fernando Llorente finalizuje odejście z Napoli Fernando Llorente finalizuje odejście z Napoli OFICJALNIE: Willian José w Premier League. Ruszyło transferowe domino OFICJALNIE: Willian José w Premier League. Ruszyło transferowe domino

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy