Tottenham dopina pierwszy letni transfer

Tottenham dopina pierwszy letni transfer
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky Sports

Przedstawiciele klubu z Londynu są coraz bliżsi osiągnięcia porozumienia w kwestii pozyskania Pierre'a-Emile'a Höjbjerga z Southampton - poinformował Sky Sports.

Tottenham rywalizuje w ostatnim czasie z Evertonem o usługi reprezentanta Danii.

Do tej pory brytyjskie media uważały, że środkowemu pomocnikowi jest bliżej do zasilenia szeregów „The Toffees”. Ta sytuacja miała jednak ulec zmianie po wywalczeniu przez „Koguty” możliwości udziału w eliminacjach Ligi Europy, co miało finalnie skłonić samego zawodnika do przeprowadzki do Londynu, a nie Liverpoolu.

Przedstawiciele Tottenhamu są jednak w dalszym ciągu dalecy od osiągnięcia porozumienia z Southampton w kwestii warunków transferu blisko 25-letniego zawodnika.

Do tej pory najwyższa propozycja „Kogutów” za Pierre'a-Emile'a Höjbjerga miała wynieść 15 milionów funtów. Z kolei „Święci” liczą na to, że zarobią na odejściu swojego kapitana przynajmniej 25 milionów funtów, które ponoć jest gotowy wyłożyć wspomniany Everton.

Ekipa z Londynu jest jednak optymistycznie nastawiona do dalszych rozmów z obecnym pracodawcą Duńczyka, ponieważ ten z chęcią zatrzymałby w swoich szeregach na dłużej Kyle'a Walkera-Petersa, który spędził ostatnie pół roku na zasadzie wypożyczenia na St Mary’s Stadium właśnie z Tottenhamu.

Środkowy pomocnik trafił do Southampton w lipcu 2016 roku. Od tego czasu były gracz Bayernu Monachium, Augsburga oraz Schalke 04 wystąpił w 134 spotkaniach angielskiego zespołu i strzelił w nich pięć goli oraz zanotował sześć asyst.

Ewentualne sprowadzenie Höjbjerga przez „Koguty” oznaczałby dla nich dokonanie pierwszego letniego transferu, ponieważ Giovanni Lo Celso został wykupiony z Betisu już zimą.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Europy: Potencjalni rywale Legii Warszawa rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Europy: Potencjalni rywale Legii Warszawa rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Legia Warszawa przed poważnym testem. Komplet par trzeciej rundy eliminacyjnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Legia Warszawa przed poważnym testem. Komplet par trzeciej rundy eliminacyjnej [OFICJALNIE] Molde z jednym z największych transferów w historii norweskiej ligi [OFICJALNIE] Molde z jednym z największych transferów w historii norweskiej ligi [OFICJALNIE] Sevilla znalazła następcę Julesa Koundé?! Możliwa diametralna zmiana w kwestii rozmów z Chelsea Sevilla znalazła następcę Julesa Koundé?! Możliwa diametralna zmiana w kwestii rozmów z Chelsea Jonathan Simba w Radomiaku Radom. Awans o pięć szczebli rozgrywkowych [OFICJALNIE] Jonathan Simba w Radomiaku Radom. Awans o pięć szczebli rozgrywkowych [OFICJALNIE] Joachim Andersen odchodzi z Olympique'u Lyon. Z bonusami nawet 20 milionów euro [OFICJALNIE] Joachim Andersen odchodzi z Olympique'u Lyon. Z bonusami nawet 20 milionów euro [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy