Tottenham Hotspur pobił niechlubny rekord Premier League

Tottenham Hotspur pobił niechlubny rekord Premier League fot. charnsitr / Shutterstock.com
Piotr Trochimowicz
Źródło: OptaJoe [Twitter]

Prowadzony przez Ange’a Postecoglou Tottenham jest pierwszą drużyną, która w pięciu meczach Premier League z rzędu straciła punkty mimo prowadzenia 1:0 – podaje OptaJoe na Twitterze.

Ponadto jako jedyny zespół przegrał trzy następujące po sobie domowe spotkania, w których pierwszy zdobywał bramkę.

W ostatniej kolejce „Spurs” zostali pokonani na własnym stadionie 1:2 przez West Ham United. W 11. minucie gola dla gospodarzy strzelił Cristian Romero. „Młoty” odpowiedziały jednak w drugiej połowie trafieniami Jarroda Bowena i Jamesa Warda-Prowse’a.

Wcześniej zespół z północnego Londynu zremisował 3:3 na Etihad Stadium z Manchesterem City, chociaż wyszedł na prowadzenie za sprawą Heung-min Sona już w szóstej minucie. Przegrał również w podobnych okolicznościach w domowych meczach z Aston Villą 1:2 i z Chelsea 1:4 oraz na wyjeździe z Wolverhampton 1:2.

„Spurs” w bieżącym sezonie stracili łącznie 16 punktów w spotkaniach, w których obejmowali prowadzenie. To najwięcej ze wszystkich zespołów występujących w siedmiu najlepszych ligach Europy.

Tottenham Hotspur zajmował pozycję lidera Premier League od ósmej do dziesiątej kolejki. Ostatnio spadł na piąte miejsce, a jego strata do Arsenalu wynosi już dziewięć punktów.