Tottenham negocjuje z Southampton wymianę zawodników

Tottenham negocjuje z Southampton wymianę zawodników
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Guardian

Jak podaje „The Guardian”, Tottenham i Southampton prowadzą rozmowy w sprawie wymiany Pierre’a-Emile’a Højbjerga na Kyle’a Walkera-Petersa.

Na ściągnięciu do Londynu 24-letniego Højbjerga bardzo zależy prowadzącemu Tottenham José Mourinho. Duński pomocnik jest jednym z głównych celów transferowych Portugalczyka na to okno. Do niedawna władze Southampton oczekiwały za swojego piłkarza przynajmniej 38 milionów euro. Obecnie powinno wystarczyć 28 milionów. „Koguty” wolą jednak przeprowadzić wymianę.

Walker-Peters przebywa obecnie na St Mary’s Stadium na zasadzie wypożyczenia. Od stycznia prawy obrońca zanotował siedem występów w barwach „Świętych”. Działacze Southampton wykazują zainteresowanie pozyskaniem Anglika na stałe, ale nie za dużą kwotę. Można więc przypuszczać, że jeśli wymiana dojdzie do skutku, to z pewną dopłatą ze strony Tottenhamu.

Kluby prowadzą rozmowy na temat transakcji i według „The Guardian” obie strony uważają, że uda się dojść do pełnego porozumienia.

Højbjerg, który trafił do Southampton w 2016 roku, rozegrał w tym sezonie 31 meczów w Premier League. Łącznie ma na koncie 132 występy w koszulce „Świętych”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium: Salihamidžić na cenzurowanym. Poszło o piłkarza Bayern Monachium: Salihamidžić na cenzurowanym. Poszło o piłkarza Rio Ferdinand zaskakująco: Manchester United powinien sprowadzić tego napastnika Rio Ferdinand zaskakująco: Manchester United powinien sprowadzić tego napastnika OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Ahmed Musa wrócił do domu. Ale tylko na chwilę! OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” OFICJALNIE: Tamás Kádár zaskoczony swoim transferem. „Tak naprawdę to nie wiem, co mam w tej chwili powiedzieć” Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Liga Mistrzów: Neymar i Paredes kpili z Kimmicha?! Brazylijczyk odpowiada Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani” Real Madryt: Modrić zaprasza gwiazdę. „Tacy piłkarze zawsze są tu mile widziani”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy