Tottenham negocjuje z Southampton wymianę zawodników

Tottenham negocjuje z Southampton wymianę zawodników
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Guardian

Jak podaje „The Guardian”, Tottenham i Southampton prowadzą rozmowy w sprawie wymiany Pierre’a-Emile’a Højbjerga na Kyle’a Walkera-Petersa.

Na ściągnięciu do Londynu 24-letniego Højbjerga bardzo zależy prowadzącemu Tottenham José Mourinho. Duński pomocnik jest jednym z głównych celów transferowych Portugalczyka na to okno. Do niedawna władze Southampton oczekiwały za swojego piłkarza przynajmniej 38 milionów euro. Obecnie powinno wystarczyć 28 milionów. „Koguty” wolą jednak przeprowadzić wymianę.

Walker-Peters przebywa obecnie na St Mary’s Stadium na zasadzie wypożyczenia. Od stycznia prawy obrońca zanotował siedem występów w barwach „Świętych”. Działacze Southampton wykazują zainteresowanie pozyskaniem Anglika na stałe, ale nie za dużą kwotę. Można więc przypuszczać, że jeśli wymiana dojdzie do skutku, to z pewną dopłatą ze strony Tottenhamu.

Kluby prowadzą rozmowy na temat transakcji i według „The Guardian” obie strony uważają, że uda się dojść do pełnego porozumienia.

Højbjerg, który trafił do Southampton w 2016 roku, rozegrał w tym sezonie 31 meczów w Premier League. Łącznie ma na koncie 132 występy w koszulce „Świętych”.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji OFICJALNIE: Komplet strojów Wisły Kraków na nowy sezon [WIDEO] OFICJALNIE: Komplet strojów Wisły Kraków na nowy sezon [WIDEO] Arsenal coraz bliżej przejęcia Williana Arsenal coraz bliżej przejęcia Williana Jagiellonia Białystok pracuje nad ściągnięciem Černycha Jagiellonia Białystok pracuje nad ściągnięciem Černycha Lech Poznań: Marchwiński na radarze Torino Lech Poznań: Marchwiński na radarze Torino

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy