Tottenham otwarty na sprzedaż Ndombele. Możliwa hitowa przeprowadzka!

Tottenham otwarty na sprzedaż Ndombele. Możliwa hitowa przeprowadzka! fot. Tottenham
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fabrizio Romano (The Guardian)

Tanguy Ndombele znalazł się w kręgu zainteresowań Interu Mediolan - poinformował Fabrizio Romano.

Przedstawiciele zespołu z Londynu postawili sobie zeszłego lata za cel konieczność wzmocnienia środka pola drużyny prowadzonej przez Mauricio Pochettino i spośród wielu obserwowanych zawodnik zdecydowali się wyłożyć rekordową kwotę w historii klubu na sprowadzenie Tanguya Ndombele z Olympique Lyon.

Francuz przeniósł się do „Kogutów” za 60 milionów euro kwoty podstawowej i 10 milionów euro zawartych w bonusach, co miało świadczyć o tym, że w Tottenhamie wiążą bardzo duże nadzieje z osobą 23-latka.

Ten początkowo regularnie pojawiał się na angielskich boiskach, ale po nastaniu rządów José Mourinho zaczął stopniowo tracić swoją pozycję w drużynie i po wznowieniu rozgrywek nie odgrywał praktycznie żadnej istotnej roli w ekipie z Premier League.

Z tego też powodu pojawiło się w mediach sporo spekulacji na temat bardzo szybkiego rozstania środkowego pomocnika z angielskim klubem ze względu na fatalnie układającą się współpracę z portugalskim szkoleniowcem. Ten zdążył już zaprzeczyć istnieniu jakichkolwiek nieporozumień pomiędzy nim a Ndombele i informacją na temat jego możliwej sprzedaż po zaledwie rocznym pobycie w zespole.

Fabrizio Romano na łamach „The Guardian” zaprzecza temu drugiemu faktowi i uważa, że Tottenham jest otwarty na przedwczesne zakończenie współpracy z Francuzem w przypadku otrzymania za niego oferty opiewającej na przynajmniej 50 milionów euro.

Wspomniany dziennikarz dodaje, że poważne zainteresowanie możliwością wyłożenia takiej sumy za 23-letniego zawodnika jest Inter Mediolan, który miał umieścić osobę sześciokrotnego reprezentanta „Trójkolorowych” na liście swoich priorytetów, co miałoby oznaczać, że Antonio Conte bardziej ceni sobie Ndombele niż Sandro Tonelego, który do tej pory najczęściej był łączony ze wzmocnieniem środka pola „Nerazzurrich”.

Ponadto popularne „Koguty” są otwarte także na zawarcie transakcji w ramach wymiany i w przypadku podjęcia rozmów z włoskim zespołem mogliby spróbować oddać Francuza za Milana Škriniara, który jest w Londynie postrzegany jako idealny następca Jana Vertonghena.

Ponadto Tottenham przygląda się też rozmową Bayernu Monachium w sprawie wykupu Ivana Perišicia i w razie fiaska negocjacji ma być gotowy do włączenia się do walki o zakontraktowanie Chorwata, który cieszy się dużym uznaniem w oczach Mourinho. Portugalczyk bardzo mocno naciskał na jego sprowadzenie, kiedy odpowiadał jeszcze za wyniki osiągane przez Manchester United.

Fabrizio Romano zaznacza także, że oba kluby żyją w bardzo dobrych relacjach za sprawą zimowego porozumienia związanego z przeprowadzką Christiana Eriksena do Mediolanu.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Liga Mistrzów: Tylko dwóch piłkarzy Atlético Madryt zakażonych koronawirusem, można grać! [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Tylko dwóch piłkarzy Atlético Madryt zakażonych koronawirusem, można grać! [OFICJALNIE] Liga Europy: Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały rywali w I rundzie eliminacji Liga Europy: Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały rywali w I rundzie eliminacji Liga Mistrzów: Druga runda kwalifikacji rozlosowana. Legia w razie awansu zagra z mistrzem Armenii lub Cypru Liga Mistrzów: Druga runda kwalifikacji rozlosowana. Legia w razie awansu zagra z mistrzem Armenii lub Cypru Jonathan David w Lille. Zaplanowane testy medyczne Jonathan David w Lille. Zaplanowane testy medyczne Legia Warszawa: Plus500 nowym sponsorem głównym [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Plus500 nowym sponsorem głównym [OFICJALNIE] Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały swoich potencjalnych rywali w eliminacjach europejskich pucharów Legia Warszawa, Lech Poznań, Piast Gliwice i Cracovia poznały swoich potencjalnych rywali w eliminacjach europejskich pucharów OFICJALNIE: Miłosz Kozak w Radomiaku Radom OFICJALNIE: Miłosz Kozak w Radomiaku Radom

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy