Tottenham połakomi się na topowego strzelca ligi belgijskiej?!

Tottenham połakomi się na topowego strzelca ligi belgijskiej?! fot. charnsitr / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: DZ Foot

Mohamed Amoura to jeden z ciekawszych kandydatów do wzmocnienia Tottenhamu w letnim oknie transferowym. Londyńczycy rzucili na stół konkretną ofertę – dodał portal „DZ Foot”.

Reprezentant Algierii wzbudza zainteresowanie wielu solidnych, a nawet topowych marek w skali europejskiej. Monitorowanie sytuacji napastnika zrodziło się wśród ekip Premier League, ale ostatnimi czasy do peletonu dołączyły też te z Serie A.

Im więcej pogłosek na temat rozchwytywanego 23-latka, tym coraz bardziej prawdopodobne wydaje się zmiana otoczenia. Aktualnie prezentuje on swoje walory w belgijskiej ekstraklasie w barwach Royal Union Saint-Gilloise.

Trwający debiutancki sezon okazał się dla Amoura przełomowy. We wszystkich rozgrywkach zdobył 22 bramki, z czego 17 w krajowej lidze, co uczyniło go wicekrólem strzelców w rundzie zasadniczej. Teraz pomaga zespołowi w walce o trofeum w grupie mistrzowskiej.

Union zdążył w ostatnich dniach odrzucić ofertę od West Hamu United w wysokości 15 milionów euro. Cena zaporowa oscyluje ponoć na granicy 20 milionów.

Według „DZ Foot” do głosu doszedł Tottenham, który w odpowiedzi na ruch derbowego rywala miał przedstawić swoją propozycję. Ta najwyraźniej wciąż czeka na rozpatrzenie.

Umowa między Amourem a obecnym pracodawcą obowiązuje do końca czerwca 2027 roku z opcją przedłużenia na następne 12 miesięcy.

Przedtem prawonożny piłkarz przywdziewał barwy FC Lugano, z którym sięgnął po Puchar Szwajcarii, oraz macierzystego ES Sétif.

Minionego lata trafił na Stade Joseph Mariën za cztery miliony euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?! Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy