Tottenham powalczy z Atlético Madryt o wszechstronnego Brazylijczyka

Tottenham powalczy z Atlético Madryt o wszechstronnego Brazylijczyka
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Sky Sports

Na celowniku Tottenhamu znalazł się Gabriel Menino, o czym informuje „Sky Sports”.

W letnim oknie transferowym w Tottenhamie można spodziewać się niemałego przemeblowania jedenastki. Z tego też powodu na celowniku ekipy dowodzonej przez José Mourinho miał znaleźć się Gabriel Menino.

20-latek pomimo młodego wieku dysponuje sporym doświadczeniem. W swoim dorobku ma już bowiem ponad 50 występów w pierwszej drużynie Palmeiras. Ponadto był powoływany w zeszłym roku do dorosłej reprezentacji Brazylii.

Może wydawać się, że kolejnym krokiem w jego karierze powinna być przeprowadzka na Stary Kontynent. Tu chętnych na jego usługi nie brakuje. Ostatnio pisaliśmy o nim w kontekście przenosin do Atlético Madryt.

Transfer do Premier League to dla Menino zapewne niezwykle interesująca opcja. Jego dużym atutem jest fakt, że może on występować zarówno w roli prawego obrońcy, jak i skrzydłowego oraz środkowego pomocnika.

Swego czasu mówiło się o nim zresztą jako o następcy Daniego Alvesa. Inni widzą w nim z kolei piłkarza, który w środku pola przypomina stylem gry Yaya Touré.

Jego umowa z Palmeiras obowiązuje do 31 grudnia 2024 roku. Znajduje się w niej zresztą klauzula opiewająca na 60 milionów euro.

Nieoficjalnie mówi się jednak, że Brazylijczycy zadowolą się kwotą pomiędzy 15 a 20 milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy