Tottenham przechwycił cel Manchesteru United. Reguilón w drodze do Londynu!

Tottenham przechwycił cel Manchesteru United. Reguilón w drodze do Londynu! fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fabrizio Romano

Tottenham przechytrzył Manchester United i w najbliższym czasie powinien dopiąć wszystkie formalności związane z pozyskaniem Sergio Reguilóna z Realu Madryt - poinformował Fabrizio Romano.

23-letni zawodnik spędził miniony sezon na zasadzie wypożyczenia w Sevilli, gdzie prezentował się na tyle dobrze, że wielu ekspertów uznało go za najlepszego lewego obrońcę w rozgrywkach LaLigi.

Ten status nie pozwolił mu jednak z podniesionym czołem wrócić na Estadio Santiago Bernabéu, aby powalczyć o miejsce w wyjściowym składzie drużyny prowadzonej przez Zinédine'a Zidane'a, ponieważ został wytypowany przez przedstawicieli klubu do grona zawodników mających opuścić definitywnie szeregi „Królewskich”.

Z zaistniałej sytuacji starało się skorzystać kilka mocnych europejskich ekip. Spośród nich najbliżej pozyskania defensora był w ostatnim czasie Manchester United.

„Czerwone Diabły” osiągnęły nawet porozumienie z reprezentantem Hiszpanii, który wyraził gotowość do przeprowadzki na Old Trafford, ale jednocześnie nie potrafiły porozumieć się z Realem Madryt i ten fakt postanowił wykorzystać Tottenham.

Fabrizio Romano uważa, że „Koguty” zgodziły się na spełnienie wszystkich warunków „Królewskich” i tym samym pozyskają ich wychowanka za 30 milionów euro z jednoczesnym zawarciem klauzuli odkupu i pierwokupu.

Pierwsza ma opiewać na około 40-45 milionów euro. Natomiast druga ma gwarantować mistrzowi LaLigi możliwość wyrównania jakiejkolwiek oferty przedstawionej za 23-letniego zawodnika przez inny zespół chcący go pozyskać w przyszłości.

Sam Sergio Reguilón odniósł się początkowo sceptycznie do wyboru Tottenhamu kosztem Manchesteru United, ale po rozmowach z José Mourinho postanowił ostatecznie zaakceptować propozycję „Kogutów”, z którymi zwiąże się najprawdopodobniej do 30 czerwca 2025 roku.

Pragniemy także zaznaczyć, że „Czerwone Diabły” nie miały żadnych kłopotów z ustaleniem indywidualnych warunków z lewym obrońcą, ale chcieli za niego zapłacić tylko lub aż 20 milionów euro plus bonusy oraz nie zawierać żadnej z wymienionych wyżej klauzul.

Fabrizio Romano dodaje, że Hiszpan może być jednym z dwóch graczy Realu Madryt, który w trwającym oknie transferowym przeniesie się do Tottenhamu, ponieważ wysłannicy londyńskiego zespołu pracują także nad wypracowaniem porozumienia w sprawie pozyskania Garetha Bale'a.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii OFICJALNIE: Grabara opuszcza Liverpool. Znowu zagra w Danii Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej Thiago Silva o pożegnaniu z PSG: To boli mnie najbardziej U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze U-21: Powołania Michniewicza na październikowe mecze Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy Reprezentacja Polski: Pełna lista powołanych na październikowe mecze. Trzech piłkarzy z Ekstraklasy FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] FIFA 21: Najlepsi piłkarze w Ekstraklasie [TOP 10] Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone Bułka opuszcza PSG. Wszystko ustalone OFICJALNIE: Adrian Mierzejewski dość zaskakująco zmienił klub. Wypożyczenie na... sześć meczów OFICJALNIE: Adrian Mierzejewski dość zaskakująco zmienił klub. Wypożyczenie na... sześć meczów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy