Tottenham: To piłkarze doprowadzili do zwolnienia Mourinho

Tottenham: To piłkarze doprowadzili do zwolnienia Mourinho fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Times | Eurosport

José Mourinho w ostatnich miesiącach nierzadko atakował swoich byłych już podopiecznych z Tottenhamu Hotspur, przez co utracił kontrolę nad szatnią, informuje „The Times”. Daniel Levy obawiał się, że sprzedaży latem zażąda nawet 10 piłkarzy - donosi Dean Jones ze stacji Eurosport.

Portugalczyk na starcie swojej kariery trenerskiej przyzwyczaił do tego, że zawsze bierze odpowiedzialność za ewentualne niepowodzenia. W ten sposób odciążał on zawodników, którzy pod jego wodzą mogli skupić się w pełni na grze.

Tak się jednak składa, że słowo „gra” dla 58-latka ma podwójne znaczenie. Dotyczy ono bowiem nie tylko występu na boisku, ale i poza nim, o czym w przeszłości przekonali się gracze Realu Madryt.

„The Special One” w ciągu półtora roku pracy w Tottenhamie Hotspur zdążył zrazić do siebie praktycznie wszystkich. W mediach społecznościowych pożegnali go jedynie Heung-min Son i Harry Kane.

Jak przekonuje dziennik „The Times”, to właśnie osłabione relacje z piłkarzami przyczyniły się do zwolnienia José Mourinho. Menedżer miał szybko stracić ich zaufanie, przez co osiągnięcie wyznaczonych celów nie było możliwe.

W grudniu skrytykował publicznie Dele Allego, a w lutym wyraził się negatywnie o Ericu Dierze. Po drodze dał się wplątać w aferę dotyczącą stanu zdrowia Garetha Bale’a. Konsekwencją tego było to, że atmosfera w szatni stała się nie do wytrzymania.

Według Deana Jonesa ze stacji Eurosport Daniel Levy, właściciel klubu, w pewnej chwili zaczął obawiać się, że jeśli „Mou” pozostanie na ławce, latem o wystawienie na sprzedaż poprosi nawet 10 zawodników.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Paulinho bliski powrotu do Europy Paulinho bliski powrotu do Europy Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy