Tottenham wytypował następcę Llorisa?! Zaskakujący kandydat

Tottenham wytypował następcę Llorisa?! Zaskakujący kandydat fot. Cosmin Iftode / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: ESPN

Sam Johnstone z West Bromwich Albion znalazł się w kręgu zainteresowań Tottenhamu jako potencjalny następca Hugo Llorisa - poinformowało ESPN.

Reprezentant Francji ma niepodważalną pozycję w zespole „Kogutów” i pełni w nim funkcję kapitana. Jednocześnie jest on stosunkowo wiekowym zawodnikiem i dlatego nic nie wskazuje na to, aby miał otrzymać propozycję przedłużenia kontraktu obowiązującego obecnie do 30 czerwca 2022 roku.

W mediach nie brakuje nawet głosów, że nadchodzące tygodnie mogą być ostatnimi w wykonaniu 34-letniego piłkarza w klubie z Londynu, ponieważ ten już od pewnego czasu rozgląda się na rynku za jego wartościowym następcą.

Dziennikarze ESPN uważają, że może nim zostać Sam Johnstone z West Bromwich Albion.

Wychowanek Manchesteru United jest uważnie obserwowany przez wysłanników Tottenhamu, którzy mieli już nawiązać kontakt z obecnym pracodawcą reprezentanta Anglii i wysunęli się na czoło wyścigu o jego względy.

Przedstawiciele „Kogutów” postrzegają 28-latka za wartościowego i stosunkowo taniego bramkarza, ponieważ ma on jeszcze przez rok ważną umowę z drużyną walczącą o utrzymanie z Premier League, dlatego może być z niej do wyciągnięcia po sezonie za zaledwie 10 milionów funtów (około 11,5 miliona euro).

Poza ekipą z Londynu zainteresowanie usługami Johnsone'a wyrażają także West Ham United oraz Leeds United.

28-latek wystąpił w 29 spotkaniach w trwających rozgrywkach i zachował w nich pięć czystych kont.

Gracz WBA nie jest naturalnie jedynym kandydatem do zastąpienia Hugo Llorisa w Tottenhamie, ponieważ ma walczyć o to miano z między innymi Mike’em Maignanem z Lille, Nickiem Pope'em z Burnley czy Koenem Casteelsem z Wolfsburga.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy