Tottenham zapoluje na DWÓCH graczy Juventusu? Fabio Paratici wkrótce zacznie działać

Tottenham zapoluje na DWÓCH graczy Juventusu? Fabio Paratici wkrótce zacznie działać fot. sbonsi / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Fabio Paratici jest bardzo bliski objęcia funkcji dyrektora sportowego Tottenhamu. Włoch zamierza w ekspresowym tempie zabrać się do pracy w nowym otoczeniu poprzez między innymi podjęcie próby sprowadzenia Leonardo Bonucciego i Adriena Rabiota - informuje „La Gazzetta dello Sport”.

Przedstawiciele Juventusu po ostatnich niepowodzeniach związanych z występami w Lidze Mistrzów oraz utracie tytułu mistrzowskiego na krajowym podwórku postanowili wprowadzić szereg zmian w pierwszym zespole przed startem nowego sezonu.

Te rozpoczęły się z kolei od zakończenia współpracy z Fabio Paraticim, który przez jedenaście lat działał w strukturach drużyny z Turynu jako dyrektor sportowy i zarządzający.

Blisko 49-letni działacz nie musi się jednak martwić o swoją najbliższą przyszłość, ponieważ nie zostanie zbyt długo na bezrobociu. A wszystko to dzięki władzom Tottenhamu, które postanowiły w ekspresowym tempie wykorzystać fakt jego dostępności i dopinają właśnie ostatnie formalności związane z zakontraktowaniem go jako dyrektora sportowego.

Włoch nie rozpoczął jeszcze formalnie swojej przygody z „Kogutami”, ale w mediach możemy już przeczytać, że odegra jedną z kluczowych ról przy zatrudnieniu nowego szkoleniowca.

Do tego „La Gazzetta dello Sport” informuje, że Paratici zaczął się już sposobić do podebrania przynajmniej dwóch piłkarzy Juventusowi. Tymi graczami mają być Leonardo Bonucci i Adrien Rabiot.

Pierwszy z nich był w przeszłości wielokrotnie łączony z przeprowadzką do Premier League, ale ze względów rodzinnych odrzucał do tej pory wszystkie otrzymane propozycje. Teraz 34-latek może stanąć zapewne przed ostatnią szansą na to, aby jednak przenieść się na Wyspy Brytyjskie, gdzie miałby odgrywać jedną z istotniejszych ról w trzyosobowym bloku defensywnym Tottenhamu.

Równie ważnym zawodnikiem dla klubu z Londynu miałby być wspomniany Francuz, który stałby się głównodowodzącym w środku pola.

Wspomniane źródło podkreśla jednocześnie, że sprowadzenie obu piłkarzy wydaje się bardzo mało realne, ponieważ Massimiliano Allegri zamierza korzystać z usług jednego i drugiego w przejętym przez siebie Juventusie.

„La Gazzetta dello Sport” zauważa też, że w Tottenhamie dalej żywy jest temat pozyskania Paulo Dybali. Nie tak dawno można było przypuszczać, że ekipa z Premier League może mieć nawet spore szanse na nawiązanie współpracy z Argentyńczykiem, który ma spore problemy z dojściem do porozumienia z obecnym pracodawcą w sprawie przedłużenia kontraktu. W najbliższym czasie ma to jednak ulec zmianie w związku z powrotem do zespołu wspomnianego szkoleniowca.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy